Gratis

Mecanic

SC JOYSONQUIN AUTOMOTIVE SYSTEMS ROMANIA SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • Studii medii, preferabil școală tehnică de profil;
  • De preferat minimum 1 an pe o poziție similară;
  • Cunoștințe de automatizări;
  • Citire, interpretare scheme/schițe mecanice;
  • Cunoștințe de pneumatică;
  • Cunoștințe de hidraulică;
  • Cunoștințe minime de operare și programare utilaje/instalații;
  • De preferat cunoștințe operare PC;
  • Disponibilitatea de a lucra în 3 schimburi.

Competențe sociale:
  • Capacitatea de a lucra în echipă;
  • Abilități de comunicare;
  • Capacitatea de a lucra sub presiune;
  • Atenție sporită la detalii;
  • Simțul răspunderii;
  • Capacitatea de a învăța.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Execută inspecțiile și reviziile conform standardelor existente și la termenul stabilit;
  • Efectuează operaţiuni de reparaţii de natură mecanică, hidraulică, pneumatică, instalaţii aer comprimat, intervenind prompt pentru a asigura funcţionarea la parametrii tehnici normali pe toată durata de viaţă a acestora;
  • Identifică corect deficienţele şi cauzele pentru fiecare lucrare de reparaţii în parte;
  • Identifică elementele ce necesită o intervenţie directă sau înlocuire;
  • Inițiază procesul de îmbunătățire continuă;
  • Asigură buna funcţionare a instalațiilor tehnice prin întreținerea şi reparaţia conform normelor tehnice;
  • Asigură buna funcționare a mașinilor și utilajelor pe parcursul fluxului tehnologic, prin întreținerea și reparația conform normelor tehnice a utilajelor din parcul de utilaje al societății;
  • Participă la punerea în funcțiune a mașinilor și utilajelor;
  • Efectuează probe de funcționare;
  • Participă la întocmirea necesarul de piese de schimb şi consumabile în funcţie de lucrări şi la verificarea conformităţii materialelor sosite în atelier;
  • Respectă toate instrucțiunile de exploatare, întreținere și reparații înscrise în cartea tehnică a utilajelor.

Beneficii:
  • Contract de muncă pe perioadă nedeterminată;
  • Bonus al 13- lea salariu;
  • Bonus pentru recomandare;
  • Bonus pentru vechime;
  • Bonus trimestrial de prezență;
  • Acces la servicii medicale private printr-un abonament la Medlife sau Regina Maria;
  • Ore suplimentare plătite cu un spor de 100%;
  • Spor pentru orele de noapte;
  • Tichete de masă;
  • Tichete cadou pentru sărbătorile principale (Crăciun și Paște);
  • Transport asigurat din Brasov și majoritatea împrejurimilor.

JOYSONQUIN Automotive Systems Romania produce volane şi elemente ornamentale pentru bord, uşi şi consola centrală, bazându-se pe o tehnologie modernă şi pe diversitatea materialelor folosite: furnir nobil, piele, carbon şi material plastic. De peste 15 ani înfrumuseţăm autoturisme de lux precum Mercedes, Bentley, Audi, BMW, Porsche şi Volkswagen.

Calitatea produselor şi încrederea pe care ne-o acorda clienţii noştri sunt rezultate ale profesionalismului angajaţilor noştri. Compania are la Ghimbav 1000 de angajati şi este în continuă dezvoltare.
Publicat 11 Apr. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 11 Mai 2024