Gratis

Mecanic / Reglor Utilaje Fabrica Mase Plastice

ERD PLASTIC PRODUCTION SRL

Candidatul Ideal

  • Studii medii profil tehnic;
  • Experienta in industria de mase plastice, pe un post asemanator – minim 1 an;
  • Persoana organizata, comunicativa, dinamica;
  • Capacitate de munca in echipa;
  • Reactie rapida la schimbare.
  • Persoana organizata si bun organizator;
  • Orientat spre rezultate;

Descrierea jobului

  • Montarea, demontarea matritelor si asigurarea protectiei si integritatii acestora;
  • Reglarea parametrilor utilajelor conform fiselor de reglaj;
  • Asigurarea bunei functionalitati a aparatelor periferice masinilor;
  • Pregatirea materiei prime si intretinerea procesului tehnologic (alimentare linie)
  • Verificarea si supravegherea in timpul functionarii a elementelor de siguranta a masinii si a aparatelor auxiliare (periferice);
  • Pastrarea in conditii optime de functionare a masinilor;
  • Respectarea planului de lucru (planning) conform cu organizarea productiei in sectia de productie mase plastice;
  • Colaborarea in permanenta cu serviciul de control al calitatii, operatorii si logistica sectiei, interventia in timp util asupra procesului de productie pentru remedieri ori de cate ori este sesizat de catre acestia;
  • Analiza cauzelor dereglarilor, informarea si colaborarea cu departamentul de calitate si , luarea tuturor masurilor ce se impun inclusiv schimbarea parametrilor si justificarea acestora in documentele aferente conform instructiunilor de lucru;
  • Sesizarea eventualelor defecte aparute in functionarea utilajelor sau a aparatelor periferice masinii precum si realizarea reparatiilor de urgenta in cel mai scurt timp cu putinta sau instiintarea departamentului de intretinere matrite si sau masini despre aparitia acestora;
  • Urmarirea si luarea masurilor de blocare a produsului neconform;
  • Urmarirea mentenantei matritelor, utilajelor precum si a periferiilor acestora conforme cu planurile de mentenanta din cadrul departamentului;
  • Respectarea standardelor de calitate si completarea documentatiei interne
Beneficii:
  • Salariul este negociabil in functie de experienta.
  • Tichete de masa
Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 10 Mai 2024