Mecanic mentenanta utilaje - productie subansamble metalice

ASAM S.A. - 3 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Absolvent de studii medii profil mecanic, electromecanic;
- Experienta min 3 ani ca mecanic mentenanta;
- Cunostinte de mecanica, hidraulica, pneumatica;
- Cunostinte minime de limba engleza necesare pentru intelegerea specificatiilor tehnice ale utilajelor;
- Persoana organizata si comunicativa.

Descrierea jobului

- Identifica si remediaza defectele aparute la instalatiile de productie;
- Inspecteaza sau testeaza utilajele si echipamentele pentru a diagnostica defectiunile;
- Investigheaza cauzele defectelor si propune solutii de imbunatatire in vederea minimizarii defectelor. Respecta cerintele de siguranta si protectia muncii;
- Analizeaza functionarea mecanica pentru a determina eficienta si pentru a detecta problemele;
- Identifica problemele mecanice sau electrice si stabileste cum se corecteaza;
- Efectueaza intretinerea de rutina, inspectii periodice, cum ar fi inspectarea actionarilor, motoarelor sau curelelor, verificarea nivelurilor de lichid, inlocuirea filtrelor sau efectuarea altor actiuni de intretinere preventiva;
- Raporteaza catre superior statusul zilnic al lucrarilor, este responsabil de minimizarea impactului defectiunilor in disponibilitatea echipamentelor.

ASAM, companie recunoscuta pe plan national cat si international, are un portofoliu diversificat, o echipa ce dezvolta in permanenta produse, putere proprie de distributie atat pe plan national cat si pe pietele externe, cu acoperire larga pe diverse ramuri ale industriei.

Obiectivul nostru este de a ne dezvolta continuu alaturi de o echipa puternica, de a crea plus valoare partenerilor noștri, de a ne atinge și a depăși așteptările, fiind de încredere și de neegalat în tot ceea ce ne reprezintă.

www.asam.ro

Publicat 5 iul. 2021 Reactualizat 2 aug. 2021 Expiră 4 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos