Mecanic Intretinere si Reparatii

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

CERINȚE:
Studii medii/ școală profesională;
Experiență minim 3 ani în domeniu într-o pozitie similară (mecanic întreținere), de preferat în producție;
Cunoștințe tehnice solide;
Cunoștințe operare calculator – prezintă un avantaj;
Carnet auto – avantaj;

Descrierea jobului

RESPONSABILITAȚI PRINCIPALE:
Execută lucrari mecanice de întreţinere a utilajelor şi instalaţiilor şi dispozitivelor conform planurilor de întreţinere;
Identifică şi remediază problemele mecanice apărute în funcţionarea utilajelor, instalaţiilor aferente acestora și dispozitivelor şi ia măsuri pentru prevenirea acestora;
Verifică buna funcţionare a maşinilor, utilajelor, dispozitivelor şi instalaţiilor aferente acestora din sfera sa de activitate;
Verifică, conform planului de întretinere, starea echipamentelor de productie, echipamentelor auxiliare, starea infrastructurii si instalațiilor aferente;
Evaluează stocurile de piese de schimb si materiale de natură mecanică şi propune achiziţionarea acestora pentru intreţinerea utilajelor şi instalaţiilor aferente acestora respectând politicile interne ale companiei;
Răspunde promt la solicitările din zona de producție sau office (suport);

Saint-Gobain proiectează, produce şi distribuie materiale şi soluţii pentru piețele de construcții, mobilitate, medicină și alte aplicații industriale. Dezvoltate printr-un continuu proces de inovare, acestea pot fi găsite pretutindeni, în spațiile de locuit şi în viaţa de zi cu zi, oferind stare de bine, performanță și siguranță, abordând provocările legate de construcţie durabilă, de eficienţa utilizării resurselor şi de schimbările climatice.
În România, Saint-Gobain furnizează produse și soluții din gamele Abrasives, Building Glass, Pietta Glass Working, Sekurit, ISOVER, PAM, Rigips şi Weber, cumulând aproximativ 1800 de angajaţi în 12 situri industriale situate în Brăneşti, Călăraşi, Ploieşti, Satu-Mare, Turda, Suceava şi Vălenii de Munte.

Publicat 18 oct. 2021 Reactualizat 15 nov. 2021 Expiră 17 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos