Gratis

Mecanic auto (relocare Belgia)

SC Marvicon SRL

Candidatul Ideal

Studii medii/superioare
Permis de conducere Cat B, C. Ar fi ideal si Cat E.
Disponibilitate pentru deplasari
Atitudine pozitiva, FLEXIBIL, interesat sa invete lucruri noi, proactiv.
Sa cunoasca principiile de functionare al instalatiilor: de alimenatre, de ungere, sistemul de franare (ABS), de racire, electrica, suspensia autovehiculului, precum si instalatiile auxiliare: de iluminat, de semnalizare, de incalzire, de aerisire, stergatoarele de parbriz
Cunoasterea tipurilor de cauciucuri

Descrierea jobului

Postul este locat in Belgia, in orasul Antwerpen si uneori in Geel ( la cel de-la doilea punct de lucru al nostru), astfel persoanele care vor candida trebuie sa fie dispuse pentru deplasari.
Descrierea jobului ar fi:
Intretinerea tuturor camioanelor si trailerelor din dotare ceea ce inseamna:
*schimbarea/completarea uleiurilor
*verificarea bateriilor si completarea cu electrolit/incarcarea/schimbarea lor
*verificarea si intretinerea tuturor sistemelor/instalatiilor amintite mai sus
*schimbarea cauciucurilor de pe janta, marcarea si recanelarea cauciucurilor
*lucrari de intretinere si reparare a caroseriei si la diverse echipamente specifice din dotare
*eventuale deplasari pe teren pentru schimbari de cauciucuri sau mici reparatii
* intretinerea si curatirea locului de munca
*sa identifice solutii posibile pentru rezolvarea unor probleme specifice locului de munca si sa aleaga cele mai potrivite solutii, in colaborare cu superiorul ierarhic.

Pachet de beneficii:

-apartament pus la dispozitie de companie, unde va locui impreuna cu un alt coleg
-utilitatile apartamentului sunt platite de catre companie (electicitate, apa, internet, gunoi, etc.)
-masina cu care se va deplasa la locul de munca + diesel/intretinere
-transportul cu avionul Romania-Belgia-Romania + TAXI ( de la aeroport Belgia pana la apartament)
-contract de munca Belgian (cu beneficii dar si obligatii conform legislatiei belgiene)
-salariu NET 1900€/luna
-bonuri de masa/zi lucratoare

MARVICON este o companie de expediții și transporturi, care a fost inființată în anul 2015, la Oradea, ca urmare a unei investiții de capital privat belgian, parte a grupului BE-TRANS, care a fost înființat în 1998.

In prezent Marvicon este parte a grupului de firme Jost Group.

Suntem specializați în transportul containerelor maritime și facem acest tip de transport între toate porturile importante din Europa. În afară de transportul de containere, facem și transporturi cu remorci cu prelată, care sunt utilizate pentru transportul între România și Europa, precum și în unele țări non-UE.

Compania noastră se află într-o continuă dezvoltare, având în prezent o flotă de peste170 camioane și în jur de 300 de angajați.

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024