Gratis

Masinist Masini Mobile (Stivuitorist)

SC AUTOMOBILE DACIA SA

Candidatul Ideal

Contractul de munca va fi pe o perioada determinat de 3 luni.

Profilul candidatului :

• Nivel studii : medii
• Minim un an experienta de lucru cu stivuitorul
• Atestat ISCIR pentru conducerea stivuitorului
• Permis categoria B
• Disponibilitate pentru lucrul pe schimburi
• Abilitati de lucru in echipa, rigurozitate
• Buna comunicare, organizare si lucru in transvers

Descrierea jobului

• Preleveaza pisele de schimb din cusete, pe baza bonurilor de picking, conform FOS-urilor si procedurilor de lucru
• Foloseste pentru picking tipul de ambalaj specific in functie de volumul pieselor si cantitatea comandata, pentru a optimiza volumul de incarcare
• Ambaleaza si aranjeaza piesele in colet in functie de greutate, volum, fragilitatea acestora
• Asigura ambalarea pieselor, pentru expedierea in conditii de calitate si securitate
• Sigileaza coletele, pentru a asigura indivizibilitatea si inviolabilitatea acestora
• Eticheteaza coletete, asigurandu-se de concordanta datelor de pe eticheta si datele de pe colet
• Regrupeaza livrarile de urgenta pe turnee de expeditie, pentru o mai buna imagine la sol
• Utilizeaza mijloacele si dispozititivele de lucru, conform regulilor si instructiunilor de lucru
• Verifica zilnic starea utilajului si completeaza fisa de mentenanta a utilajului (stivuitorului).
• Incarca/descarca, sigileaza/desigileaza camioane, in functie de locul unde isi desfasoara activitatea
• Verifica si se asigura de concordanta dintre documentele de insotire a marfii si coletele descarcate / incarcate in camion
• Respecta regulile de stocare si stivuire colete in functie de tipul de ambalaj si in functie de reper
• Respecta termenele de tratare ale comenzilor date de catre clienti, pentru satisfacerea cerintelor acestora.
• Aplica autocontrolul, pentru eliminarea erorilor de picking si atingerea obiectivului anual stabilit(reclamatii/10000 de linii)
• Urmareste permanent atingerea si mentinerea obiectivului de productivitate (linii/om/ora)

Spiritul nostru de inovare duce mobilitatea și mai departe, pentru a aduce oamenii mai aproape unii de ceilalți.

Constructor de automobile din 1898, Renault Group este prezent în peste 130 de ţări. Face parte din Alianța cu Nissan si Mitsubishi Motors și are o experiență puternică în electrificare. Mizează pe complementaritea celor cinci mărci (Renault, Dacia, Lada, Alpine și Mobilize) și propune soluții de mobilitate durabile, inovatoare pentru clienții săi. Grupul este angajat într-o transformare ambițioasă și generatoare de valoare. Acesta se concentrează pe dezvoltarea de noi tehnologii și servicii, o nouă gamă de vehicule care sunt și mai competitive, echilibrate și electrificate. În linie cu provocările de mediu, Grupul Renault își propune să obțină neutralitatea emisiilor de dioxid de carbon în Europa până în 2050.

În România, Renault Group integrează toate activitățile specifice construcției automobilului, ceea ce a condus la o performanță economică susținută și la o varietate de oferte de recrutare pentru specializări diferite: studii client, design, inginerie, testare, fabricație, logistică, comercializare, servicii de business, post-vânzare, finanțare. Grupul e lider pe piața locală cu mărcile Dacia și Renault. Cei peste 17 000 de angajați inovează în ceea ce privește produsele și bunele practici.

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 18 Mai 2024