Masinist la masini mobile pentru transporturi interioare

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Persoana responsabila si serioasa, atentie distributiva;
  • Viteza de reactie;
  • Abilitate vizuala;
  • Abilitatea de a lucra in schimburi;
  • Dispus sa lucreze in echipa;
  • Respecta progamul de lucru si RI;
  • Studii medii, preferabil vechime minim 1 an ca operator pe motostivuitor/ electrocar;
  • Autorizatie ISCIR specific pentru operatiile pe care le executa.

Descrierea jobului

Efectuează activități care nu țin de producție și care susțin procesele de producție, în conformitate cu cerințele privind calitatea și productivitatea, în condiții de siguranță într-un mediu de producție, cu îndrumare limitată
Efectueaza operatiile de manipulare a sarcinilor cu mijloace de transport: motostivuitor si electrocar.

Responsabilitati:
  • Efectueaza operatii specifice de manipulare stivuitor conform autorizatiei ISCIR: Este responsabil de manipularea sarcinilor cu mijloacele de transport pentru care poseda autorizatie in conditii de siguranta si conform instructiunilor interne de lucru;
  • Comunicatii interne, conform diagramei de relatii;
  • Este rasponsabil de respectarea regulior specifice de Securitate si Sanatate a muncii , de Protectie a mediului si de Apararea impotriva incendiilor;
  • Este responsabil de manipularea sarcinilor cu mijloacele de transport pentru care poseda autorizatie;
  • Este responsabil de respectarea Prescriptiilor Tehnice ISCIR specifice;
  • Instiinteaza maistrul de neconformitatile pe care nu le poate inlatura si care afecteza bunul mers al activitatii;
  • Este responsabil sa efectueze operatii specifice de manipulare macara conform autorizatiei ISCIR si sa respecte prescriptia tehnica PTR 1-2010:Art.119;130;
  • Este responsabil, sa mentina ordinea si curatenia in aria sa de responsabilitate, stabilita de maistru;
  • Comunica in maxim 1 ora sefului de echipa sau maistrului orice incident legat de securitatea muncii,protectia mediului si situatiile de urgenta.
Beneficii:
  • Un loc de munca competitiv, curat si dinamic;
  • Cursuri de pregatire profesionala gratuite ;
  • Posibilitatea de avansare intr-o industrie dinamica;
  • Loc stabil de munca si echipament complet de lucru;
  • 20 RON masa/zi;
  • Cofinantare pentru transport (pentru persoanele din Craiova si navetistii din afara Craiovei)
  • Contract de munca permanent.

Datorita cresterii volumului de comenzi cautam noi colegi de munca in fabrica noastra din Craiova (Cummins). Despre compania Cummins, creăm soluțiile eficiente de care depind mai multi oameni. Fabrica noastră din Craiova produce cele mai avansate alternatoare mari din 1999. Avem în jur de 58 000 de angajați în întreaga lume. Iar în prezent avem nevoie de TINE pentru a ne te alătura echipei noastre fantastice din Craiova.
Publicat 25 oct. 2021 Reactualizat 22 nov. 2021 Expiră 24 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos