Publicat 03 Mar 2012 | Reactualizat 31 Mar 2012 | Expiră 04 Apr 2012

Marketing Online Executive

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Cunoaste temeinic si amanuntit toate instrumentele de marketing oline (SEO, SEM, PPC, Affiliates, Social Media, E-mail Marketing, Display Advertising, HyperText Markup Language);
- Experienta anterioara in industria turistica este un plus.
- 3-5 ani experienta relevanta in marketing online.
- Cunostinte de web design.
- Experienta dovedita in CSS, SQL, HTML, JAVA.
- Abilitati de a folosi baze de date
- Capacitate de lucru prelungit, in conditii de stres
- Bune abilitati de comunicare
- Open-minded
- Pasionat de fenomenul comunicarii online si foarte bun cunoscator al acestuia
- Atentie sporita la detalii
- Foarte ordonat si organizat
- Capabil sa coordoneze mai multe proiecte si responsabilitati in paralel
- Respectarea si incadrarea in termenele de executie ale proiectelor.
- Cunostinte solide de lb engleza

Descrierea jobului

- Candidatul se va subordona Advertising Managerului
- Va stabili strategia Gruplui Eurolines pe termen mediu si lung fata de prezenta online a tuturor firmelor membre ale Holdingului
- Va propune, urmari si imbunatati implementarea strategiei de marketing online
- Va avea ca obiective pe termen scurt:
• Sporirea vizibilitatii site-urilor Grupului – cu precadere a www.tui-travelcenter.ro.
• Dezvoltarea platformelor sociale
• Propunerea de solutii, bazate pe experienta anterioara, pentru cresterea vanzariloronline
• Va analiza pozitionarea site-urilor concurente si a actiunilor intreprinse de competitor in vederea promovarii
• Va dezvolta plnuri de marketing pt liniile noi de business si pt cele existente
• Va monitoriza si interpreta, in rapoarte periodice, rezultatele tuturor activitatilor online, pe care le va corela cu investitiile initiale (ROI)
- Va imbunatati strategia de SEO
- Va dezvolta planuri de marketing pentru noile linii de business, precum si pentru cele existente
- Va interpreta date din Analytics si va propune masuri in consecinta.

Grupul Eurolines România este alcătuit din 12 societăţi, are 450 de angajaţi, deţine cea mai mare reţea de distribuţie a produselor turistice din ţară, 6 agenţii francizate în Germania, o flotă de 35 de autocare şi aproximativ 200 de autoturisme.

Din luna septembrie a anului trecut, reteaua de agentii a Grupului reprezinta brandul TUI Travel Center prin Eurolines Romania.

TUI Travel PLC este cea mai mare companie de turism din lume, operează în 180 de ţări, are aproximativ 30 de milioane de clienţi anual şi peste 71.000 angajaţi. La nivel mondial compania are trei departamente principale: TUI Travel, TUI Hotels and Resorts şi Cruises

Expirat
Marketing Online Executive  -  TUI Travel Center prin EUROLINES Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles