Publicat 11 Ian 2019 | Expiră 11 Feb 2019

Market Developer HORECA

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Este responsabil de dezvoltarea canalului de vanzare HORECA (produse NON FOOD – produse de menaj si produse din hartie), creșterea volumului de vanzări al firmei catre clienti noi si clientii existenti.

CERINTE:
- Domiciliul in Bucuresti & Ilfov;
- Expertiza in domeniul HORECA (produse NON FOOD) de minim 3 ani;
- Experienta in activarea companiilor de CLEANING si in dezvoltarea unui portofoliu de clienti pe acest canal de vanzare;
- Atitudine proactiva si integritate profesionala;
- Abilităţi excelente de comunicare, negociere si planificare;
- Rezistenţă la stres intr-un mediu dinamic, capacitate de analiză, sinteză si prospectare piata;
- Rersoană motivata, organizată, atentă la detalii, perseverenta, responsabila, orientata spre rezultate si indeplinirea obiectivelor;
- Disponibilitate de a face deplasari saptamanal;
- Runostinte nivel avansat de MS Office (Word, Excel, PowerPoint);
- Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Teritoriul alocat: Dolj / Olt / Valcea / Arges / Teleorman / Bucuresti / Ilfov / Dambovita/ Prahova/ Giurgiu / Ialomita / Tulcea / Constanta / Ploiesti / Brasov

RESPONSABILITATI:
- Dezvoltarea portofoliului de clienti pe segmentul companiilor de CLEANING si in sectorul HORECA prin prospectare, identificare si atragerea de noi clienti;
- Identificarea nevoilor clientilor si oferirea de solutii conform politicii comerciale;
- Promovarea companiei si a produselor din portofoliu catre clientii actuali si potentiali;
- Negocierea si incheierea contractelor;
- Dezvoltarea vanzarilor si a produselor din portofoliul companiei;
- Monitorizarea competitiei din portofoliul clientilor HORECA / companiilor de CLEANING si identificarea de noi oportunitati de dezvoltare a portofoliului de produse al companiei;
- Realizarea obiectivelor de vanzari stabilite de companie.
- Participarea la elaborarea planului de dezvoltare a pietei, estimarea vanzarilor si planurilor de actiune pentru atingerea obiectivelor stabilite de companie pe aria de responsabilitate;
- Acoperirea sistematica a teritoriului conform unui plan saptamanal de rute / delegatii periodice;
- Raportarea bisaptamanala catre Managementul companiei.

BENEFICII:
- Salariu atractiv + bonusuri lunare de performanta;
- Tichete de masa 15.18 lei/zi;
- Programe de training, team-building;
- Masina, Laptop, Telefon.

Import si distributie produse de uz casnic, menaj curatenie si ambalaje din materiale plastice.

Expirat
Market Developer HORECA  -  Enigma Trading 2000 SRL