Gratis

Manufacturing Trainee

Philip Morris Romania SRL
8 poziții

Candidatul Ideal

Manufacturing Trainee in Philip Morris Romania [on site, start date: august 2024]

Absolvent(a) / student(a) la master? Pasionat(a) de procesele de productie? Te uiti la „How it’s made”? Ai cunostinte tehnice / economice?

Te asteptam la OPEN2Learn, programul de Manufacturing Trainee din Philip Morris Romania.

De peste 10 ani, programul OPEN2Learn este dedicat integrarii si cresterii profesionale ale absolventilor cu si fara experienta practica.

Incepe-ti cariera intr-un mediu de fabricatie modern, in zona de productie sau in departamentele suport [calitate, engineering, mentenanta, calificare echipamente, sustenabilitate etc.].

Experienta anterioara nu este necesara, cautam in schimb entuziasm, dinamism si agilitate.

Vei mai avea nevoie si de cunostinte cel putin medii de limba engleza.

Descrierea jobului

OPEN2Learn are o durata totala de 2 ani, pe parcursul careia oferim:
  • Posibilitatea aplicarii cunostintelor teoretice intr-un mediu de productie european
  • Suport prin intermediul unui mentor alocat fiecarui trainee si a unui coordonator de program
  • Experienta de invatare accelerata - Cresterea competentelor tehnice, de imbunatatire continua si soft prin practica, dar si prin programe dedicate de training

Ciclul 1 [4 luni]

Induction, training-uri, preluare mici activitati din echipa in care este alocat si gestionarea unui proiect

Fiecare trainee va avea un proiect real alocat, pe care il va implementa si a carui rezultate le va prezenta echipei de management

Ciclul 2 [12 luni]

Trainee preiau proiecte si activitati noi, cu diferite complexitati si isi dezvolta abilitatile fie orizontal (prin preluarea de proiecte din diferite arii), fie vertical (prin preluarea unor proiecte din ce in ce mai complexe din zona in care au fost alocati)

Fiecare trainee participa la un training extins in zona de productie pentru a invata specificatiile si cum sa opereze un anumit echipament

Ciclul 3 [8 luni]

In ciclul 3, fiecare trainee va fi back-up pentru o pozitie si va putea aplica la pozitiile disponibile in companie pentru integrare

Proces selectie
  • CV screening
  • Phone / Teams screening – validare interes, informatii administrative, validare cunostinte engleza [15-20’]
  • Test online de logica [20’]
  • 1 zi assessment la sediul companiei - case study in echipa pentru validarea abilitatilor de rezolvare a problemelor si abilitatilor interpersonale + interviu validare cunostinte acumulate in facultate, discutii despre proiecte / licenta / experienta anterioara, validare competente soft

Alte informatii

Locatie: fabrica Philip Morris Romania din Otopeni

(transport asigurat din Bucuresti/Ploiesti/Campina)

Program: de luni pana vineri, de la ora 07:30 la 16:00

Beneficii

Transport asigurat din Bucuresti/Ploiesti/Campina

Bonuri de masa 30 RON/zi & cantina on site

Abonament medical

Tichete Paste / Craciun 2000 RON

Vouchere vacanta 5500 RON / an

Platforma training-uri online & platforma training-uri limbi straine

23 zile de concediu (crestere odata cu senioritatea) + 1 zi libera (ziua angajatului PM)

Salariu cu crestere treptata intre cicluriExplore Location

Philip Morris România este afiliat al Philip Morris International (PMI), o companie care transformă industria tutunului pentru a construi un viitor fără fum – ne-am propus să înlocuim țigările cu produse cu risc redus în beneficiul fumătorilor adulți care, altfel, ar continua să fumeze.

Vrem să avem alături de noi oameni talentați, diverși, dornici să se dezvolte și să contribuie la transformarea companiei. Prioritatea companiei este crearea unor condiții de lucru care să permită atragerea, sprijinirea și păstrarea în companie a unor oameni cu talente diverse, indiferent de vârstă, sex, religie sau capabilități, dar și crearea unui echilibru între muncă și timpul liber.

Fii parte din cea mai mare transformare din istoria companiei și industriei!

#MakeHistory, brandul de angajator, își propune să reflecte transformarea companiei și a fost construit în jurul a patru teme care au la bază angajamentul pe care ni l-am asumat de a schimba industria tutunului: „o schimbare revoluționară” – suntem uniți și avem un scop clar, acela de a îmbunătății viețile fumătorilor din întreaga lume, „construim viitorul” – avem libertatea de a crea lucruri extraordinare, „mai puternici împreună” – schimbările mari au nevoie de relații solide și de un loc în care să simți că aparții și „experiențe nelimitate” – întotdeauna progresăm, întotdeauna învățăm, întotdeauna facem diferența.

În 2020, Philip Morris International a obținut certificarea Equal-Salary la nivel internațional pentru al doilea an consecutiv. În 2021, Philip Morris România a fost certificate ca Top Employer / Angajator de Top pentru al șaptelea an consecutiv, ceea ce demonstrează că dorim să dezvoltăm un mediu de lucru bazat pe egalitate, incluziune și diversitate, ingrediente esențiale în transformarea business-ului nostru. Organizațiile care primesc distincția Top Employer sunt recunoscute pentru eforturile continue de a oferi cel mai bun mediu de lucru angajaților și pentru practicile progresiste în domeniul resurselor umane.

În orice punct al carierei tale te-ai afla, noi suntem convinși că poți învăța mai mult și poți ajunge mai departe alături de noi. Încurajăm oamenii care au inițiativă și îi răsplătim la fiecare pas. Te invităm să ne accepți provocarea și să ne cunoști!

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 27 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024