Manager Vanzari Proiecte-Timisoara

CEMACON SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Daca te consideri un bun negociator si esti o persoana organizata, indreptata spre rezultate, te asteptam alaturi de echipa noastra.

Candidatul nostru are:
  • experienta profesionala intr-un post similar, minim 3 ani (vanzari, suport tehnic, proiectare);
  • studii de specialitate (inginerie, arhitectura);
  • disponiblitate pentru deplasari;
  • nivel solid de cunostinte legate de activitatea arhitectilor/ proiectantilor;
  • cunoaste legislatia in vigoare in domeniul constructiilor;
  • capacitatea de a construi o oferta tehnica;
  • buna cunoastere a MS Office, Outlook;
  • cunostinte solide de limba engleza;

si abilitati precum:
  • planificare si organizare;
  • abilitati de influentare-capacitate de a construi si dezvolta relatii;
  • abilitati de management al informatiei;

Descrierea jobului

Rol:

Asigură şi dezvoltă o relaţie optimă cu partenerii din segmentul de piaţă a materialelor de constructii, (arhitecti, proiectanti, dezvoltatori, constructori) punând în aplicare politica companiei prin: comunicare activă, strategii de abordare şi negociere cu partenerii, îmbunătăţirea calităţii serviciilor, urmărind astfel atingerea scopurilor exprimate în venituri, profitabilitate şi dezvoltare.

Viitoarele tale atribuții sunt:
  • cunoasterea pietei materialelor de constructii (dezvoltatori relevanti, arhitecti);
  • identificarea celor mai relevante proiecte de constructii de pe piata si realizarea tuturor demersurilor pentru construirea lor cu produse CEMACON;
  • conectarea foarte buna cu actori relevanti din zona de dezvoltare imobiliara si specialisti in domeniu;
  • intelegerea foarte buna a strategiei CEMACON si crearea de sinergii cu colegii din Vanzari si din departamentele Marketing si Productie;
  • asumarea rolului de expert tehnic pentru companie si clienti, pe baza unei cunoasteri la nivel de detaliu a caracteristicilor tehnice si ale avantajelor competitive ale produselor CEMACON si ale competitiei;
  • promovarea pentru includerea produselor CEMACON in proiectele de constructii, de catre specialisti (arhitecti, proiectanti);
  • implementarea proiectele de promovare CEMACON, prezenta la evenimentele de profil relevante din piata tinta;
  • urmarirea finalizarii proiectelor in care esti implicat;

Pachet oferit:
  • Pachet salarial ofertant, compus din salariu fix motivant, Bonus de performanta; Tichete de masa, prime periodice (Prima de concediu;Prima de zi de nastere; Prima de Paste si de Craciun;), Bonus de final de an; asigurari de sanatate (Asigurare medicala privata; Asigurare de accident);
  • Integrare rapida si placuta intr-o echipa de profesionisti dedicati si motivati;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala in cadrul Grupului;

Vrei să fii parte din echipa noastră?
Trimite-ne CV-ul tău, ca împreună să construim performant si inteligent!

Esentialul profilului companiei noastre, a fost excelent surprins si sumarizat de Bob Radulescu, in cadrul show-ului, plin de umor si foarte constructiv “Care-i treaba”, insa ca sa nu lungim povestea, ce e bine de stiut despre noi, pe scurt:
Suntem tot mai mulți și mai diferiți și asta ne place cel mai mult la Cemacon. Credem cu tărie că o comunitate trebuie să fie închegată, dar diversă, pentru a se putea dezvolta și crește atât profesional, cât și personal. Lucrăm împreună ca echipă, pentru a proiecta și fabrica produse de care suntem mândri, totul pentru un viitor sigur și sustenabil. Avem peste 52 de ani de experiență în industria materialelor de construcții, suntem cel mai mare producător de blocuri ceramice cu capital românesc şi liderul pieței de blocuri ceramice din Transilvania. . In 2013 a fost lansata gama de caramizi inteligente Evoceramic, un produs inovator datorita caracteristicilor atipice ce permit constructurilor finalizarea lucrarilor mult mai repede si la costuri mai mici. Operăm 3 mari capacități de producție situate în județul Sălaj, România, două de cărămidă și una de buiandrugi și furnizăm produse inovatoare, care aduc plus-valoare utilizatorilor, obținute la costuri de producție foarte competitive.
In cazul in care te-am facut curiosi si vrei sa afli mai multe despre noi, o poti face aici: https://www.cemacon.ro/

Publicat 10 mai 2022 Reactualizat 19 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022