Manager Vanzari Frig

FRIGOTEHNICA SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii universitare finalizate, cu specializare in Inginerie Mecanica, Masini si Echipamente Termice, Instalatii, Echipamente frigorifice, Afaceri, Business Management;
  • Cursuri de Vanzari, Tehnica de negociere in vanzari, Management;
  • Experienta minima – 5 ani in vanzari, de preferat in industria HVAC sau Frig;
  • Experienta de minim 3 ani in managementul vanzarilor;
  • Experiența anterioară de minim 3 ani in gestionarea unei echipe de vânzări;
  • Cel putin o limba de circulatie internationala (Engleza/Franceza/Germana) – nivel avansat (scris, citit, vorbit);
  • Suita Microsoft Office – nivel avansat;
  • Capacitate de organizare si planificare a activitatii;
  • Capacitate de coordonare a unei echipe;
  • Excelente abilitati de comunicare si negociere;
  • Capacitate de luare a deciziilor, de stabilirea a prioritatilor;
  • Persoana dinamica;
  • Responsabilitate in indeplinirea sarcinilor si respectarea termenelor;
  • Disponibilitate pentru calificare permanenta.
  • Posesor permis conducere categoria “B”;
  • Disponibilitate la deplasari in interes de serviciu.

Descrierea jobului

  • Elaborarea și implementeaza planul strategic de vânzări în concordanță cu misiunea și obiectivele societatii;
  • Stabilește obiectivele de dezvoltare în concordanță cu direcția strategică a afacerii;
  • Coordoneaza si conduce planul de management pentru departamentul de vanzari;
  • Responsabil pentru colectarea forecast-ului de vânzări RO-Europa și pe alte regiuni;
  • Stabilirea și menținerea relațiilor cu clienții pe termen lung;
  • Ajută la calificarea, evaluarea și revizuirea costurilor;
  • Colaboreaza îndeaproape cu operațiunile și ajusteaza problemele concurențiale din zona de afaceri;
  • Raspunde de asigurarea datelor necesare si a informatiilor tehnice pentru intocmirea solutiilor tehnice pentru proiectare ;
  • Identifica oportunitati pentru oferirea de noi solutii sau solutii alternative proiectelor, pe masura derularii acestora;
  • Participă direct la elaborarea si sustinerea ofertelor;
  • Urmareste intocmirea calculatiei de pret la nivel de vinzare;
  • Evalueaza din punct de vedere tehnic si comercial ofertele similare ale furnizorilor;
  • Stabileste standarde pentru performanta si productivitatea vanzarilor ;
  • Planifica, organizează, coordonează si controlează activitatea de vinzare Frig industrial;
  • Oferă un nivel adecvat de coaching pentru managerii regionali de vânzări unde include: analize lunare "one-on-one (s), conduct strategy și evaluari cheie;

Pachet beneficii:
  • Pachet salarial atractiv;
  • Training in-house;
  • Sistem de bonusuri si compensatii in conformitate cu prevederile interne;
  • Mediu de lucru plăcut intr-o echipa dinamica.

Frigotehnica este unul dintre furnizorii importanti in domeniul frigului din Romania si ofera solutii complexe de frig pentru retail si industrial.

Publicat 11 mai 2022 Expiră 10 iun. 2022