Publicat 11 Ian 2017 | Expiră 13 Ian 2017

Manager Vânzări Clienţi - 55421

2 posturi |  Aplicare externa
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii medii sau studii superioare în curs de finalizare în domeniile tehnic, economic sau juridic;
- 2 ani minim experienţă practică în vânzări;
- Cunoaşterea limbii engleze constituie avantaj;
- Cunoştinţe MS Office: Word, Excel, PowerPoint, Outlook;
- Bune abilităţi de negociere şi prezentare;
- Spirit antreprenorial/motivare puternică;
- Abilităţi analitice şi conceptuale bune;
- Disponibilitate de a călători;
- Nivel ridicat al angajamentului şi orientare către lucrul în echipă;
- Capacitate de lucru în condiţii de stres;
- Deţinerea unui carnet de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Asistenţă activă pentru întărirea loialităţii clienţilor existenţi:
- Convingerea clientului asupra avantajelor unui parteneriat pe termen lung;
- Analiză pe clienţi a mediului competitiv existent;
- Evaluarea importanţei strategice şi a potenţialului de vânzări a unui client;
- Pe baza rezultatelor analizei, folosirea cu obiectiv (necontractuală) a instrumentelor de vânzări;

Atragerea de clienţi noi şi extinderea vânzărilor de gaz şi electricitate:
- Implementarea strategiei şi a planului de vânzări pentru achiziţia de noi clienţi;
- Analize a potenţialului de piaţă, anticiparea şi identificarea oportunităţilor de vânzări;
- Monitorizarea şi coordonarea internă şi externă a tuturor măsurilor necesare pentru executarea activităţilor de vânzări;
- Analiza clienţilor pierduţi;

Încheierea contractelor de furnizare gaze / electricitate:
- Dezvoltarea de soluţii de vânzare inovative, competitive, rapide şi complexe; întocmirea unor contracte cu formulări adecvate;
- Dezvoltarea ofertelor, negocierea si semnarea contractelor noi de furnizare;

E.ON se angajează să asigure egalitatea de șanse și promovează în mod activ diversitatea, egalitatea și flexibilitatea.

Descrierea companiei

E.ON

E.ON este o companie internaţională privată de energie. Cei 40.000 de angajaţi situaţi în 13 ţări lucrează zilnic la inovaţii tehnice şi soluţii pentru clienţi uşor utilizabile în vederea unei noi lumi energetice. Ca primă companie energetică din Europa ne focusăm prin cele trei arii business, reţele energetice, energii regenerabile şi soluţii clienţi în mod consecvent asupra energiei viitorului.

E.ON Energie România

Grupul E.ON în România este activ pe piaţa locală de energie în domeniile furnizării şi distribuţiei de gaze naturale şi energie electrică. Deservind circa 3 milioane de clienţi din 20 de judeţe din partea de nord a ţării, E.ON România este unul din liderii pieţei de energie din România. E.ON Energie Romania, membră a Grupului E.ON Romania, este specializată în furnizarea gazelor naturale şi a electricităţii. E.ON Energie România este unul din cei mai importanţi jucători de pe piaţa de gaze naturale şi energie electrică din România.

Departament

Căutăm pentru departamentul nostru Vânzări Vest în Timişoara, Deva, Arad, Reşiţa un/o Manager Vânzări Clienţi - 2 posturi

Expirat
Manager Vânzări Clienţi - 55421  -  E.ON Energie Romania

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă