Gratis

Manager Trafic in constructii

SELINA

Candidatul Ideal

Cautam un specialist cu experienta in domeniul coordonarii problematicii de trafic auto in cadrul santierelor de constructii drumuri
Cerinte:
Studii superioare în domeniul transporturilor
Experiența în domeniul construcțiilor constituie un avantaj
Cunostinte avansate privind utilizarea aplicatiilor Microsoft Office (Word, Excel).

Descrierea jobului

Planificarea si organizarea semnalizării rutiere temporare la fiecare punct de lucru, pentru optimizarea în condiții de șantier a traficului civil - auto și pietonal
Întocmirea documentelor și planurilor pentru obținera avizelor privind desfășurarea în condiții de siguranță a activității de construcții, pentru lucrările de infrastructură rutieră
Cunoașterea și respectarea reglementărilor legale în vigoare privind siguranta circulației
Colaborarea cu structurile din cadrul organelor de administrare a drumurilor și cele ale Poliției, în vederea asigurării unui trafic fluid
Organizarea semnalizării rutiere temporare la fiecare punct de lucru conform Schemelor de Semnalizare aprobate
Stabilirea sarcinilor de serviciu pentru personalul care asigură supravegherea traficului în timpul programului de lucru și în afara acestuia
Urmărirea ca fiecare formație de lucru să își desfăsoare activitatea numai în zona semnalizată Asigurarea și menținerea unui stoc minim de de indicatoare de circulație, de rezervă pentru înlocuirea operativă a celor deteriorate sau lipsă.
Beneficii:
· Mediu de lucru competitiv;
· Salariu motivant in functie de propriile performante;
· Posibilitate de formare profesionala prin participare la cursuri de perfectionare;
· Facilitati de relocare pentru persoanele cu domiciliu in alte localitati;
· Alte beneficii: Tichete de masa / Diurna, posibilitati de finantare, de asigurare medicala.

Grupul nostru de Firme este unul din cei mai importanti competitori de pe piata constructiilor din vestul tarii.

Cu peste 1.000 de angajati si peste 400 de utilaje si echipamente, constituim o forta concurentiala puternica, capabila sa se mobilizeze rapid pentru realizarea unor lucrari de mare anvergura, de o calitate superioara, care ne certifica pozitia de lider.

Publicat 29 Apr. 2024 Reactualizat 16 Mai 2024 Expiră 29 Mai 2024