Gratis

Manager Relatii Clienti Premium Banking

Banca Transilvania SA

Candidatul Ideal

Experienta profesionala de minim 6 luni in domeniul vanzarilor de produse si servicii financiare de investitii;
Pregatirea necesara: studii universitare si de preferat postuniversitare, cu precadere economice, instructaj/certificare privind oferirea de informatii fara consultanta in legatura cu produsele/serviciile financiare de investitie;
Cunostinte despre mediul macroeconomic local si extern;
Experienta bancara cu clienti Premium Banking.

Descrierea jobului

Postul este locat in zona Baneasa.

Reprezinta interfata intre clientul premium banking si Grupul Financiar BT si este principalul responsabil de relatia cu clientii de acest tip pe care ii are in portofoliu;
Initiaza, mentine si dezvolta relatii de afaceri cu clientii existenti si potentiali, de tip premium banking;
Vinde produsele bancii catre clientii existenti si potentiali, de tip premium banking;
Promoveaza, in linie cu instructiunile primite, produsele subsidiarelor Grupului Finaciar BT;

Banca Transilvania (BT) a inceput in urma cu aproape 30 de ani la initiativa unor oameni de afaceri clujeni, orientandu-si activitatea spre sectorul IMM. In prezent, este cel mai mare grup financiar din Romania cu peste 2 milioane de operatiuni zilnic.

Misiunea sa este de a sustine dezvoltarea mediului de afaceri si comunitatile din care face parte, oriunde si oricand. Cu respect, pasiune si idei noi, banca sustine responsabil vise care se transforma in realizari. Este cel mai puternic brand bancar românesc, cu un rating de AAA+, conform Brand Finance Banking (2022). Misiunea noastră este să oferim împreună experiențe pozitive oriunde și oricând și știm că bankingul merge mai bine cu zâmBT.

Banca Transilvania este organizata pe patru linii principale de business ( corporate, IMM, retail și Divizia pentru Medici ) si are peste 19% cotă de piaţă, 3,7 milioane de clienţi, peste 9.200 de angajaţi şi 500 de sedii în 180 de localităţi. Strategia sa este sustinuta de actionari puternici, precum Banca Europeana pentru Reconstructie si Dezvoltare.

BT doreşte să aibă impact pozitiv în România – pentru oameni, business şi mediu. Aceasta este matematica noastră, #maimultdecatbanking.

Publicat 17 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 17 Mai 2024