Gratis

Manager Relatii Clienti Conventii

Banca Transilvania

Candidatul Ideal

- Studii superioare finalizate de preferinta economice;
- Experienta in vanzari de minimum un an, preferabil in vanzari de servicii financiare;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Abilitati excelente de comunicare, vanzare si negociere;
- Spirit de echipa, dinamism, flexibilitate, orientare catre client;
- Disponibilitate pentru munca de teren.

Descrierea jobului

- Vanzarea produselor bancii catre clienti persoane fizice, prin identificarea nevoilor clientilor;
- Identificarea nevoilor clientilor si oferirea de produse si servicii care sa corespunda acestor nevoi;
- Mentinerea si dezvoltarea relatiilor de afaceri cu clientii existenti si potentiali;
- Efectuarea vizitelor la clienti in vederea informarii cu privire la produsele promovate;
- Asistarea clientul la completarea documentatiei necesare in vederea analizarii dosarului.

Banca Transilvania (BT) a inceput acum 25 de ani la initiativa unor oameni de afaceri clujeni, orientandu-si activitate spre sectorul IMM. In present, este cel mai mare grup financiar din Romania cu peste 2 milioane de operatiuni zilnic.

Misiunea sa este de a sustine dezvoltarea mediului de afaceri si comunitatile din care face parte, oriunde si oricand. Cu respect, pasiune si idei noi, banca sustine responsabil vise care se transforma in realizari. Viziunea BT este de a deveni o banca tot mai buna pentru clienti, echipa si actionari. Banca Transilvania se ghideaza dupa 4 mari valori: respect fata de oameni si aspiratiile lor, responsabilitate - cunoscandusi foarte bine rolul in relatia cu clientii, actionarii si societatea, curaj – merge intotdeauna mai departe si prietenie – furnizand mereu zamBT.

Banca Transilvania este organizata pe patru linii principale de business ( corporate, IMM, retail și Divizia pentru Medici ) si are peste 3 milioane de clienti, aproape 500 de sedii in 180 de orase si peste 7.000 de colegi in echipa. Strategia sa este sustinuta de actionari puternici, precum Banca Europeana pentru Reconstructie si Dezvoltare.

Este singurul brand bancar romanesc prezent in Brand Finance 500 Ranking 2018, realizat de Brand Finance si Cel mai valoros brand bancar din Romania, conform Brand Finance Romania 2017. Banca Transilvania pune pret pe incredere si oameni sustinand persoanele ce au curaj sa faca lucrurile diferit pentru ca doar asa ideile sunt valorificate, lucrurile sunt bine facute si visele implinite.

Vino si tu in Banca oamenilor intreprinzatori si ofera zamBT clientilor nostri.

Film Cristina Burtoi:

Embeded:

Film Andreea Roaua:

Embeded:

Film Ramona Oprea:

Embeded:

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 6 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024