Gratis

Manager regional service utilaje agricole, Drajna Nouă

SC MEWI IMPORT-EXPORT AGRAR INDUSTRIETECHNIK SRL

Candidatul Ideal

- studii tehnice (mecanică, electromecanică, ...)
- experienţă în activităţi de reparaţii, întreţinere, mecanică (de preferat în domeniul utilajelor agricole sau de construcţii)
- cunoştinţe de mecanică, hidraulică, circuite electrice, diagnoză computerizată
- abilităţi de comunicare cu clienţii, abilități de vânzare
- experienţă în coordonarea unei echipe
- abilităţi de organizare, instruire, motivare a personalului din subordine
- cunoştinţe de operare pe calculator (inclusiv MS Office)
- cunoaşterea limbii engleze (termeni tehnici)
- disponibilitate pentru deplasări frecvente în zona alocată

Descrierea jobului

Misiunea postului:
Conduce echipa de service a punctului de lucru în vederea asigurării unor servicii de calitate: reparaţii, lucrări de mentenanţă, puneri în funcţiune a utilajelor agricole şi gestionează relaţia cu clienţii cu privire la serviciile efectuate.
Punctul de lucru este situat in Drajna Nouă, jud. Călărași. Pentru candidații din alte zone oferim pachet de relocare.

Principalele responsabilități:
Organizează şi planifică lucrarile de reparatii din zona alocata
Urmareste stadiul lucrarilor de reparatii sau puneri in functiune a utilajelor si intocmirea documentelor aferente
Asigura instruirea personalului din subordine
Ofera suport tehnicienilor din subordine
Asigură echipei resursele necesare: scule, echipamente, documentaţii tehnice, consumabile, ...
Gestionează relaţia cu clienţii:
  • Intocmeste si negociaza ofertele de reparaţii
  • Planifica si agrează cu aceştia lucrările de reparaţii
  • Informează clienţii cu privire la stadiul lucrărilor
  • Asigură încasarea în termenele agreate a contravalorii serviciilor prestate
Oferim:
- pachet salarial deosebit de atractiv
- bonusuri de performanţă
- autoturism de serviciu
- cursuri de formare profesională în ţară şi străinătate
- asigurări private de sănătate
- mediu plăcut de lucru
- echipamente moderne pentru desfăşurarea activităţii

Persoanele interesate pot trimite aplicaţia şi la adresa de e-mail recrutare@mewi.ro.

Suntem o companie cu capital integral german, unul dintre principalii jucatori de pe piata utilajelor agricole. In 2016 am inregistrat o cifra de afaceri de peste 60 milioane de euro, pozitionandu-ne astfel pe locul I in Topul National al Firmelor, in grupa "Comert cu ridicata al masinilor agricole", categoria "Intreprinderi Mari". Anul 2023 l-am încheiat cu o cifră de afaceri de peste 140 milioane de euro.

Crescând de la un an la altul, am dobândit aprecierea multor producători europeni renumiţi, devenind importator şi reprezentant pentru România a numeroase mărci recunoscute pe plan mondial. Pe lângă vânzarea de utilaje agricole, suntem cunoscuti pentru calitatea serviciilor de garanţie şi post-garanţie, furnizarea de piese de schimb originale şi asigurarea unui service complet. În prezent, distribuim cele mai moderne tractoare şi utilaje agricole, fabricate de producători de top.

Pentru a afla mai multe despre noi, viziteaza-ne pe www.mewi.ro.

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024