Manager Punct de Lucru

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 4000 - 6500 RON
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Experienta in domeniul de logistica, planificare, transport minim 1 an
Orientare spre performanta, abilitati de negociere, organizare si planificare
Asigura coordonarea tuturor departamentelor din cadrul punctului de lucru.
Analizeaza impreuna cu sefii de departamente toate rapoartele financiare, veniturile si cheltuielile fiecarui departament, pentru a se asigura ca hotararile cu privire la buget sunt respectate si aduce imbunatatirile necesare.
Asigura identificarea oportunitatilor de investitie si obtinere de profit.
Experienta in organizarea si planificarea activitatii unui punct de lucru/depozit, in coordonarea unei echipe
Disponibilitate la deplasari (daca va fi nevoie)
Disponibilitate de a raspunde la telefon daca apar probleme in cadrul societatii in afara programului de lucru.
Spirit de echipa
Gandire analitica
Seriozitate si corectitudine
Limba engleza nivel conversational
Monitorizarea personalului din subordine
Raportarea catre conducere a deciziilor luate in cadrul societatii, a situatiilor lunare
Propune bonusarea, precum si penalizarea personalului din subordine
Urmareste realizarea planului de transport/ masina / saptamana
Raporteaza consumul mare de combustibil / masina si discuta cu persoana care a depasit limita
Studii medii sau superioare
Cunostinte medii de operare PC (MS Office)
Permis de conducere cat. B

Descrierea jobului

Coordonarea Punctului de lucru conform bugetului si a strategiei adoptate de companie
Raspunde de intreaga activitate de transport
Raspunde de modul de exploatare si intretinere a tuturor utilajelor din punctul de lucru coordonat
Participa la sedintele de management. Prezinta si raspunde in cadrul acestor sedinte de intreaga activitate a punctului de lucru coordonat: transport, service masini, consum masini, comenzi transport, personal etc
Identifica oportunitati de dezvoltare a punctului de lucru si face propuneri cu privire la eficientizarea activitatii si cresterea productivitatii in punctul de lucru coordonat.
Identifica si rezolva probleme in punctul de lucru coordonat, iar in cazul in care intampina dificultati solicita ajutorul conducerii.
Gestioneaza si raspunde de intreg patrimoniul punctului de lucru coordonat asigurand aspectul ingrijit, conservarea si dezvoltarea bazei materiale a societatii.
Asigura conformitatea activitatii desfasurate cu legislatia in vigoare precum si cu normele si regulile interne si raspunde pentru aceasta in fata conducerii societatii si a organelor de control.
Raspunde de controlul costurilor si reducerea acestora in punctul de lucru.

Societate cu domeniu de activitate transport intern si international de marfuri (80%) si magazin online (marfuri generale) (20%), cautam manager punct de lucru
Publicat 29 nov. 2021 Expiră 29 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos