Publicat 13 Nov 2020 | Reactualizat 05 Dec 2020 | Expiră 13 Dec 2020

Manager Proiecte Infrastructura Medicala

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză
  • Peste 5 ani experiență în Constructii / Instalatii, Inginerie, Management, Medicina umana, Project Management

Candidatul ideal

Activam de 26 de ani in domeniul dotarii si reabilitarii SALILOR DE OPERATIE, ATI si al departamentelor de STERILIZARE, oferind solutii complete privind planificarea si dotarea cu echipamente, inclusiv instruire personal.
MANAGERUL PROIECTE INFRASTRUCTURA MEDICALA ofera consultanta si suport in analiza, planificarea, organizarea si dezvoltarea proiectelor integrate de sali de operatie, saloane de terapie intensiva si statii de sterilizare centrala - locala, din spitale si clinici (publice si private).
Deasemenea, dezvolta direct proiecte de STERILIZARE in Bucuresti si in 4-5 judete arondate.
CERINTE:
- inginer instalatii (electrice, sanitare, apa, abur, aer comprimat, gaze, aer conditionat....), cu minima experienta in analiza, planificare - organizare si executie proiecte mici - medii.
Salile de Operatie - Sterilizarea si ATI au o structura complexa iar in acestea se instaleaza echipamente medicale ce se conecteaza la apa, aer comprimat, scurgere, abur, electricitate, oxigen, vacuum, etc.
Este necesara analiza tuturor factorilor de configurare, preinstalare, instalare.
- Cunostinte medii de utilizare a AUTOCAD 3D - 2D;
- Cunostinte bune de limba engleza (documentatia echipamentelor este in limba engleza si deasemenea, cursurile de instruire la producatori se fac in limba engleza);
- Gandire organizata, riguroasa, cu atentie la detalii;
- IMPORTANT: intrucat performantele se obtin dupa perioade relativ lungi de studiu, rugam sa aplice doar persoanele interesate sa ocupe acest post un termen lung, de minim 8 - 10 ani.

Descrierea jobului

Studiaza portofoliul firmei, normele europene si nationale privind organizarea, planificarea, dotarea si functionarea salilor de operatie, a celor de terapie intensiva si a departamentelor de sterilizare centrala & locala.
Consiliaza colegii din vanzari privind formularea celor mai bune solutii tehnico - economice pentru salile de operatie, terapie intensiva si sterilizare.
Colaboreaza strans cu Directorul Dezvoltare in vederea elaborarii si propunerii si prezentarii acestora spitalelor si autoritatilor locale.
Dezvolta proiecte de "Sterilizare" in Bucuresti si in zona judetelor arondate
Deasemenea, colaboreaza strans cu departamentul "sali operatie - bloc operator" si se ocupa de elementele de analiza, proiectare, configurare instalatii pentru reabilitarea blocului operator (instalatii electrice, gaze, fluide medicale, aer comprimat, apa, scurgere, aer conditionat, etc...).
Activitati de PROMOVARE si VANZARI in spitale si clinici.
Proiectele, solutiile tehnice sunt promovate si se implementeaza dupa derularea unor licitatii de achizitie.
Deci au o pondere importanta si activitatile de promovare, vanzari, implementare de solutii, dezvoltare proiecte.
- Rog vizitati www.rafi.ro, www.getinge.com, www.maquet.com
VENITURI COMPUSE DIN SALARIU FIX LUNAR + COMISION si PRIME PROIECTE + ALTE FACILITATI, astfel:
Salariul:
- 3.500 lei NET = pe timpul perioadei de proba de 3 luni;
- 3.700 lei NET + 300 lei in bonuri de masa = imediat dupa perioada de proba
- 4.200 lei NET + 300 lei bonuri de masa (dupa 6 luni - 1 ani), in functie de capacitatea de a invata, de a fi performant;
Comision + Prime proiecte:
SUPLIMENTAR, pe langa salariul lunar, se ofera comision din valoarea facturilor incasate aferente proiectelor dezvoltate direct si deasemenea, PRIMA la finalizarea fiecarui proiect din firma, la care a participat.
Aceste comisioane + prime pot avea valori importante.
Alte facilitati:
- program flexibil;
- asigurare medicala;
- masina serviciu in folosinta permanenta, exclusiva;
- telefon mobil de serviciu;
- laptop;
- cursuri in Suedia - Germania;

Incepand cu 1994, echipa firmei RAFI Medical este cunoscuta ca fiind unul din principalii furnizori nationali de echipamente medicale, instrumentar chirurgical si materiale de sutura.

Inca dela infiintarea sa, firma a considerat CALITATEA ca fiind criteriul principal de selectie al produselor distribuite, iar SERVICIILE POSTVANZARE (instalare, punere in functiune, instruire utilizator, Service, Garantie), ca fiind activitati de maxima importanta, derulate cu operativitate si profesionalism prin compartimente specializate.

RAFI MEDICAL distribuie in Romania instrumentar chirurgical si echipamente medicale ale urmatoarelor firme:

- GETINGE (Suedia) = cel mai mare producator mondial de sterilizatoare;
Getinge produce deasemenea, masini de spalat - dezinfectat

- MAQUET (Germania) = mese de operatie, lampi de operatie, pendants, aspiratoare chirurgicale, sali de operatie complete, „la cheie”, sali operatie hibride si software integrare sali operatie;

- MEDICON (Germania) = instrumentar chirurgical pentru toate disciplinele chirurgicale;

- GEISTER (Germania) = instrumentar chirurgical pentru chirurgie cardiovasculara si neurochirurgie;

Atat MEDICON cat si GEISTER produc instrumentar de excelenta calitate, fabricat in Tuttlingen – Germania si garantat 100% "MADE IN GERMANY"!

- ERBE (Germania) = electrocautere;

- De Soutter (Marea Britanie) = motoare chirurgicale;

- HEINE (Germania) = lupe binoculare, surse lumina, echipamente diagnostic;

- HAWO (Germania) = Echipamente de sigilat pungi pentru sterilizare. "Sealer-ele" HAWO sunt cunoscute ca fiind cele mai bune, mai fiabile din lume.

- HUPFER (Germania) = Cosuri din otel si accesorii pentru sterilizare si bloc operator.

- MesaLabs (USA) = Indicatori de sterilizare (biologici, chimici);

- VP (Germania) = Pungi, role si hartie de impachetat, folosite in departamentele de steriloizare.

- BANDELIN (Germania) = Echipamente de curatat cu ultrasunete.

- MEDLINE (USA) = Containere sterile de inalta calitate si fiabilitate pentru sterilizarea si pastrarea sterila a instrumentarului, motoarelor chirurgicale, a materialului moale.

- INTERLOCK (Germania) = accesorii pentru salile de operatie si departamentele de sterilizare;

SERVICE-ul este asigurat de un department specializat, in care ingineri cu multi ani de experienta, autorizati prin cursuri absolvite in Germania, la producatori, asigura cu operativitate asistenta tehnica si executa reparatii de excelenta calitate.

Firma are sediul central in Bucuresti si filiale in Cluj, Targu Mures, Iasi, Timisoara, Brasov, Braila, Bacau, Baia Mare si in curand, in Craiova si Constanta.

Rafi Medical este certificata ISO 9001:2008, ISO 13485:2012, ISO4001:2004, BS OHSAS 18001:2007;

Firma are ca obiectiv permanent mentinere unui mediu de lucru placut si stimulativ.

Ne propunem sa fim cea mai importanta firma de distributie echipamente de sterilizare (controlul infectiei), instrumentar chirurgical si echipamente bloc operator din Romania si avem toate conditiile de realizare a acestui obiectiv.

Rog vizitati https://www.rafi.ro

Manager Proiecte Infrastructura Medicala  -  Rafi Medical SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles