Gratis

MANAGER PROIECTE DEZVOLTARE PRODUSE NOI

CASA NOASTRA SRL

Candidatul Ideal

-Studii superioare cu licență, de preferat tehnice
-Experienta relevanta in management de proiecte – min. 5 ani (inginerie industriala sau IT)
-Cunostinte, abilitati :
  • Gestionarea problemelor
  • Gestionarea domeniului de aplicare
  • Gestionarea programului
  • Gestionarea resurselor
  • Managementul echipei de proiect și comunicarea cu părțile interesate
  • Analiză și Strategie / Planificare
  • Cunoștințe inter-funcționale

Descrierea jobului

Misiunea rolului:
  • Administrează, dezvoltă și implementează programe compuse din mai multe proiecte interfuncționale;
  • Colaborează cu părțile interesate/ beneficiarii din afacere pentru a asigura finalizarea cu succes a proiectului;
  • Asigură managementul proiectelor de dezvoltare produse noi.

Responsabilitati:
  • Conduce mai multe proiecte interfuncționale.
  • Facilitează ședințe de planificare a proiectului cu părțile interesate interne pentru a determina domeniul de aplicare și obiectivele fiecărui proiect.
  • Lucrează cu părțile interesate din afacere pentru a stabili obiectivele de performanță ale proiectului; proiectează planul proiectului, cu acțiuni și termene-limită, identifică reperele proiectului și urmărește performanța.
  • Monitorizează și comunică starea proiectului echipei de proiect.
  • Planifică și monitorizează bugetul proiectului, efectuează cercetări și analize; oferă contribuții la proiectarea și dezvoltarea planurilor și cronologiilor de proiect.
  • Gestionează riscurile proiectului; utilizează instrumente de calitate pentru a identifica domeniile de risc; identifică alternative sau soluții.
  • Se asigură că documentația proiectului este completă; monitorizează, măsoară și comunică cu sponsorul proiectului și alte părți interesate privind starea proiectelor și sarcinilor specifice.
  • Identifică și atribuie resursele potrivite pentru îndeplinirea diferitelor sarcini de proiect; îndrumă, susține și consiliază membrii echipei prin diferite etape ale proiectului; oferă feedback de dezvoltare membrilor echipei; implică la nevoie alți manageri în gestionarea performanței membrilor echipelor.
Locatia postului este la sediul social al companiei: Pielesti-Dolj.

Descrierea companiei

QFORT, un business proiectat să reziste

Suntem una dintre cele mai reputate și solide afaceri antreprenoriale, născută în România, care activează la nivel internațional, fabricând tâmplărie termoizolantă de cea mai înaltă calitate. Produsele noastre sunt comercializate în 12 țări printre care România, Italia, Franța, Austria, Belgia, Germania, Marea Britanie, Elveția și Canada.
În centrul business-ului stă mereu clientul, iar scopul nostru este acela de a-i înțelege nevoile și de a-i face cea mai bună recomandare. Noi nu oferim simple produse, ci o experiență completă, de la consiliere, la transport, montaj, garanție și reglaj, fiind alături de clienții noștri pe toată durata de viață a produselor pe care le comercializăm.
Soluțiile noastre din PVC și Aluminiu (ferestre, uși de intrare, sisteme culisante, sisteme de umbrire) se remarcă prin durabilitate, performanță în ceea ce privește izolația termică și fonică, dar și printr-un design modern, aducând un plus de confort în orice spațiu.
Pentru a realiza sisteme de ferestre și uși termoizolante de înaltă calitate, am investit în ultimii ani cca. 110 de milioane de euro în capacităţi de producţie cu tehnologie de ultimă generație, logistică și distribuţie. Drept urmare, deținem una dintre cele mai moderne platforme din Europa cu o suprafață totală de 106.646 mp pe care activează 7 hale de producție.
Cu o experiență de 19 ani în domeniu și mai bine 1.500 de angajați, am construit de-a lungul timpului o rețea de peste 1.000 de parteneri comerciali, având mai mult de 1.100 de puncte de vânzare la nivel european.
Dacă vrei să ne cunoști mai bine, poți vizita site-ul nostru www.qfort.ro iar, dacă vrei să faci și tu parte din echipa QFORT, trimite-ne CV-ul tău pe adresa de email recrutare@casanoastra.ro

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 27 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024