Gratis

MANAGER PROIECT

EURIAL SRL

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii superioare tehnice – Instalatii, Echipamente termice, Constructii,
  • Cunostinte si/sau experienta practica in domeniile: petrochimic, chimic, rafinare, GNL, GNC etc.
  • Experienta anterioara in coordonarea de proiecte in domeniul instalatiilor si/sau constructiilor/confectiilor metalice,
  • Experienta anterioara in managementul de proces,
  • Abilitatea de a intelege documentatii tehnice;
  • Limbi straine: cunostinte temeinice de engleza si/ sau germana,
  • Cunostinte PC - AUTOCAD, SolidWorks, Ms Office, MS Project,
  • Capacitate de a elabora devize de plata, oferte, contracte, in domeniile tehnice aferente postului,
  • Cunostinte de legislatie specifica, normative in vigoare,
  • Prezintă avantaj detinerea unei diplome de Manager de Proiect
  • Disponibilitate pentru deplasari la punctele de lucru ale clientilor si in afara judetului Cluj,
  • Permis de conducere categoria B;
  • Foarte bună capacitate de organizare,planificare și control al activității
  • Leadership si orientare catre Client
  • Capacitatea de a lucra atât în echipă, cât și individual;
  • Autonomie, initțativă
  • Orientare către client și capacitatea de a lucra cu termene limită;

Descrierea jobului

  • Coordoneaza echipa de proiect pentru realizarea lucrarilor de instalatii in conformitate cu proiectul si cu graficul de executie intocmit sau incredintat;
  • Urmareste incadrarea in termenele de executie, in bugetul lucrarii si raspunzand de calitatea lucrarilor executate, pana la receptia finala si incasarea garantiilor de buna executie;
  • Urmareste buna executie a lucrarilor/ proiectelor si Coordoneaza echipa alocata;
  • Studiaza caietul de sarcini si se pronunta asupra posibilitatilor tehnice si economice de realizare ale obiectivului;
  • Intocmeste ofertele, asumandu-si preturile la materiale, manopera si utilaje, face propuneri privind graficul de executie;
  • Ofera asistenta, consultanta si suport tehnic clientilor;
  • Desface proiectul pe etape si operatiuni, intocmeste graficul de executie detaliat cu incadrarea in termenul si bugetul incredintat pentru efectuarea lucrarii;
  • Identifica cele mai eficiente solutii pentru partea de Instalatii si intretinere, pentru clientii companiei;
  • Analizeaza operativ defectiunile aparute, stabileste realtia cauza - efect, raspunderile si masurile necesare remedierii acestora;
  • Supervizeaza activitatea formatiilor si echipelor proprii care asigura realizarea lucrarilor;
  • Informeaza in scris conducerea societatii despre eventualele riscuri, toate problemele ivite in relatia cu beneficiarul, autoritatile locale, subcontractantii si despre orice alte probleme, toate eforturile si solicita asistenta conducerii societatii pentru solutionarea acestora;
  • Participa la sedintele periodice de revizuire a proiectelor;
  • Coordoneaza in permanenta relatiile cu clientii, beneficiarii, dirigintii de santier, colegii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor aparute pe parcursul desfasurarii activitatii;
  • Asigura incadrarea in bugetul incredintat pentru efectuarea lucrarii, prin urmarirea cheltuielilor efectuate sau preconizate a se efectua;
  • Intocmeste calculatii de pret pentru anumite activitati, postcalcule ale activitatilor proiectului;
  • Participa la toate evenimentele proiectelor ( receptii pe faze determinante, receptii partiale sau finale, inclusiv receptia lucrarilor subcontractantilor) asigurand pregatirea adecvata a acestora;
  • Urmareste si transmite situatiile de lucrari pe proiectul respectiv acceptate de beneficiar pentru facturare;
  • Face evaluarea finala la terminarea lucrarilor (modul si nivelul in care au fost atinse obiectivele proiectului);
  • Managerieaza punerea in functiune a echipamentelor instalate/montate
Beneficii oferite:
Tichete de masa
Bonusuri si premii ocazionale
Posibilitate de dezvoltare

Firma specializata in comercializarea si productia rezervoarelor de carburanti, solutii de stocare, transvazare combustibil si constructia de benzinarii.
Publicat 28 Febr. 2024 Reactualizat 27 Mart. 2024 Expiră 29 Mart. 2024