Manager Proiect Junior

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Studii superioare finalizate in domeniul Constructiilor Civile Industriale si Agricole
Experienta in participarea la derularea executiei pentru proiecte de Constructii Civile/Industriale
Experienta in contracte de Antrepriza Generala
Experienta in ofertare, contractare lucrari
Experienta in planificarea si gestionarea contractelor de subantrepriza
Experienta in gestionarea si monitorizarea bugetului proiectului
Competente in planificare, organizare si coordonare
Competente in comunicare si relationare
Cunostinte de legislatie specifica domeniului constructii
Aplicarea corecta si eficienta a cunostintelor
Capacitatea de analiza si sinteza
Abilitati in utilizarea calculatorului si a echipamentelor informatice, mai ales specifice domeniului constructii (Autocad, MS Project/Primavera, Microsoft Office, etc)
Cunostinte limba engleza nivel mediu

Descrierea jobului

Asigura interfata intre managerul de proiect si restul echipei de proiect in coordonarea proiectului/activitatilor din departament, in vederea urmaririi si verificarii executiei/livrabilelor.

Asigura suport in coordonarea si planificarea activitatilor in vederea urmaririi si verificarii:
- executiei lucrarilor si calitatii lucarilor executate;
- a respectarii proiectului si specificatiilor proiectului
- a materialelor si echipamentelor ce urmeaza a se utiliza
- documentatiilor de calitate si documentatiei necesare pentru Cartea Constructiei si As-Built
- finalizarii lucrarilor, inspectia lucrarilor finalizate si participarea la predarea/receptionarea lucrarilor

Gestioneaza documentele de proiect/din departament si ofera suport pentru intocmirea lor:
- procese si proceduri de management de proiect/departament
- asigura structurarea arhivarii in vederea unei utilizari facile
- ofera suport si realizeaza elaborarea minutelor/rapoartelor la nivel de proiect si/sau departament astfel incat acestea sa contina decizii, responsabili, termene limita
- transmite documentele de proiect/ departament catre toti membri echipei de proiect/departament pentru a permite utilizarea lor in timp util

Ofera suport in derularea proceselor de ofertare, contractare, bugetare
Colaboreaza cu membri echipei de proiect/departament in executatarea sarcinilor lor astfel incat:
- sa-si asigure dezvoltarea abilitatilor si competentelor
- sa poata substitui pe perioade limitate membri echipei de proiect/departament
- sa identifice toate competentele necesare pentru derularea unui proiect, urmarirea si verificarea tehnica si financiara a modificarilor proiectului si implicatiilor in lucrarile executate

Total Business Land este o companie dinamică, cu o activitate în permanenţă dezvoltare, prezentă pe piaţa serviciilor de consultanţă profesională în următoarele domenii: - Topografie şi cadastru general; - Servicii şi studii de mediu; - Arheologie preventiva şi studii istorice; - Proiectare urbanistică; - Servicii de consultanţă în inginerie şi dezvoltarea proiectelor; - Servicii land management. Suntem o echipă de consultanți cu competențe pluridisciplinare și cu o experiență de nivel internațional în cadrul unor proiecte industriale de cea mai înaltă complexitate. Experiența noastră precum şi ariile de expertiză complementare pe care le acoperim ne permit să îndeplinim obiectivele de business identificate împreună cu clientul. Configurăm echipe de experţi în domenii specializate, cu înalta expertiză naţională sau internaţională. Adaptăm specificul echipelor la industrii cu înaltă specializare. Mobilizăm echipe multidisciplinare care pot realiza obiective complexe şi strategiile clientului pe termen mediu şi lung.

Publicat 15 apr. 2022 Reactualizat 13 mai 2022 Expiră 15 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos