MANAGER PROIECT CONSTRUCTII SI INSTALATII

EURO VIAL RESIDENCE 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

CERINTE:

Studii superioare in domeniul constructiilor si instalatiilor.
Cunostinte in domeniul management-ului de proiect.
Experienta pe pozitie similara minim 1 an.
Experienta in executia si managementul lucrarilor de constructii si instalatii, reprezinta un avantaj.
Cunostinte de operare PC : MS Office, ACAD, etc..
Limbi straine : engleza –mediu.
Permis de conducere categoria B.
Responsabil, Ordonat, Muncitor, Orientat catre solutii.
Excelente abilitati de comunicare. Buna întelegere a sistemelor de constructie. Cunoasterea problemelor juridice si a standardelor de siguranta este esentiala.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

Supraveghează realizarea construcției de la inceput până la finalizarea ei (preluare teren si finalizare constructie).
Coordoneaza si supervizeaza realizarea serviciilor / operatiunilor de proiectare, obtinere autorizatie de construire, executie, receptie a lucrarilor.
Sustine proiectele in fata autoritatilor competente. Se asigura ca documentatia din proiect este completa.
Urmareste respectarea standardelor, normelor si a legislatiei in vigoare.
Estimeaza necesitatile, identifica si asigura resursele operationale pentru desfasurarea proiectului.
Se asigura ca activitatile de constructie se desfasoara în conformitate cu programul prestabilit.
Elaboreaza planurile de lucru pentru revizii, atunci când este necesar.
Coordoneaza lucrarile de constructii in interiorul locuintelor (amenajari si finisaje interioare).
Colaboreaza cu persoanele responsabile de realizarea fiecarei etape a constructiei.
Coordoneaza eforturile tuturor partilor implicate în proiect, care includ arhitecti, consultanti, contractori, sub-contractori (include monitorizarea activitatilor de constructie si organizarea de intalniri periodice cu echipele implicate in proiect).
Constata aspectele de design si constructie care nu sunt adecvate proiectului.
Verifica situatiile de lucrari si facturile emise de prestator in concordanta cu stadiul lucrarilor si prevederile contractuale.
Coordonează activităţile din cadrul proiectului supervizând direct echipele tehnice, consultanţii şi alţi colaboratori implicaţi.
Pregăteşte bugetul şi cash-flow-ul proiectului pentru contractele finale în conformitate cu propunerea înaintată, cu comentariile beneficiarului şi cu activităţile prevăzute a se desfăşura în cadrul proiectului, asigurând resursele necesare bunei desfăşurări a acestuia.
Monitorizează în timp progresul atins faţă de obiectivele propuse şi redactează rapoarte lunare către finanţatori, parteneri şi beneficiari cu respectarea datelor prevăzute în contracte.
Asigură circulaţia informaţiei în cadrul proiectului şi pentru alte departamente ale organizaţiei, organizând periodic întâlniri cu echipa de proiect şi prezentând proiectul celorlalte departamente.

BENEFICII:

Pachet salarial atractiv.
Abonament preventie medicala.
Autoturism de serviciu, laptop, telefon mobil.
Posibilitati multiple de invatare si dezvoltare in cadul companiei.

Euro Vial Residence a luat naștere din pasiunea pentru calitate, eleganță și rafinament, propulsându-se astfel în topul dezvoltatorilor imobiliari din Constanța. Recent apărut în peisajul imobiliar constănțean, dezvoltat de o echipă determinată și creativă, Euro Vial Residence prezintă un nou concept imobiliar cu cele mai înalte standarde de calitate.

Publicat 31 Mai 2022 Reactualizat 28 Iun. 2022 Expiră 30 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.