Manager Magazin Online

RENANIA TRADE SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cunostinte specifice in domeniu:
  • Experienta e-commerce si platforme de magazin online minim 3 ani
  • Experienta in activitati de marketing digital si experienta in vanzarea de retail pe canale online, marketplace, etc de minim 3 ani
  • Cunostinte de design aplicatii online
  • Management de personal minim 2 ani
  • Abilitati de negociere si comunicare scrisa si verbala.
  • Capacitate de analiza, organizare si stabilire a prioritatilor
  • Jucător de echipă și capacitatea de a lucra într-o echipa multifunctionala. O experienta anterioara in lucrul cu diverse functii: de la operațiuni la marketing digital, comert online si cunostinte financiare este o necesitate
  • Gandire strategică și capacitate operaționala
  • Bune abilitati de planificare, organizare si concentrare pe rezultate, cu abilitati de a genera idei si solutii, avand initiativa si dorinta de implicare permanenta
  • Cunoștințe solide despre Google Analytics și Facebook Insights
  • Cunoștințe de dezvoltare/scriere conținut pentru web/social media
Aptitudini si abilitati:
  • Abilități excelente de leadership, comunicare si mentoring
  • Abilitati de insusire si aplicare a strategiilor de piata, vanzari si marketing
  • Aptitudini organizatorice
  • Gandire strategica si spirit antreprenorial
  • Atitudine pozitivă și calma
  • Capacitatea de a rezolva probleme și a lua decizii
  • Inovativ si deschis spre lucruri noi
  • Pasiune pentru vanzari, mediu online și business

Descrierea jobului

Generale:
  • Insusirea si aplicarea strategiei de vanzari online, e-commerce si marketing online
  • Aplicarea de kpi specifici(masurabili si de calitate) catre persoanele din subordine
  • Isi asuma intelegerea si cunoasterea intregii game de produse si servicii

Specifice:
  • Administreaza si dezvolta platforma magazinului online
  • Promoveaza magazinul in mediul online prin reclame/anunturi promovate si alte actiuni specifice
  • Construiește și impulsionează viziunea și strategia de comerț electronic pentru a creste vanzarile pe platforma online
  • Activeaza factorii de afaceri potriviti urmarind și tragand concluzii din KPI-uri specifice comertului electronic (trafic, vizitatori unici, rata de conversie, optimizarea profitului) pentru a ajuta, in cele din urma, dezvoltarea unei experiente excelente de utilizator și a calatoriei consumatorului pe platforma, precum și a rentabilitatii media a cheltuielilor publicitare si logistice
  • Realizează texte comerciale pentru website si social media
  • Efectueaza rapoarte de performanță periodice, identifica oportunitati sau aspecte de imbunatatit, construieste planuri de actiune pentru ambele situatii si se asigura de realizarea acestora
  • Intretine și actualizează bazele de date
  • Construieste si administreaza bugetele de social media
  • Intretine și actualizeaza produsele supuse vanzarii de pe site-urile companiei
  • Urmarește in permanența feedback-ul clientilor nostri, kpi-i de promovare Google si faciliteaza autoritatea paginii web in mediul online
  • Monitorizeaza comenzile efectuate online si telefonic, urmareste fluxul de la plasare pana la livrarea si incasarea acestora.
  • Ofera suport si consiliere atat clientilor cat si persoanelor din subordine.
  • Organizeaza intalniri periodice cu persoanele desemnate din departamentele suport pentru a optimiza sau a dezvolta actiuni de crestere a vanzarilor din magazinul online si a traficului respectiv a ratei de conversie pe clienti
  • Analizeaza activitatea persoanelor din subordine in baza raportului de kpi valorici sau calitativi lunari.Initiaza actiuni de eficientizare a activitatii acestora si a rezultatelor

Oferta (bonusuri, beneficii):
  • Pachet salarial motivant;
  • Sistem de bonusare;
  • Dezvoltare profesionala intr-un mediu dinamic si orientat catre performanta;
  • Posibilitati de crestere profesionala, programe de training.

Cu o istorie de peste 26 ani, Renania este un jucator influent in domeniul sanatatii si securitatii in munca. Renania ofera companiilor partenere si utilizatorilor finali setul complet de solutii, produse si servicii adecvate pentru a proteja viata la lucru, in spitale, in medii cu risc sporit sau in activitatile domestice, de zi cu ultimii cinci ani compania a cunoscut extinderi de linie – vezi divizia de curatenie Pura, si-a asumat deschiderea catre zona de retail, iar la nivel intern a inregistrat transformari de substanta la capitolul „alinieri la ultimele noutati tehnologice”. Astazi, datorita programului de digitalizare, intreaga forta de vanzari a companiei poate oferi tuturor clientilor accesul la consultanta personalizata, informatii in timp real legate de stocuri sau despre intreaga gama de produse din portofoliul furnizorilor, poate emite oferte sau prelua comenzi in timp real, poate estima trenduri si aprecia cu infinit mai multa acuratete necesarul si orizontul de asteptare al pietei.

Renania sustine principiul egalitatii si diversitatii in ocuparea fortei de munca si se opune tuturor formelor de discriminare ilegala sau nedreapta pe motive de varsta, dizabilitate, sex, realocare de gen, orientare sexuala, sarcina si maternitate, rasa, religie sau credinta, casatorie si parteneriate civile. Credem ca este in interesul superior al companiei si al tuturor celor care lucreaza in ea, sa ne asiguram ca resursele umane, talentele si abilitatile disponibile in intreaga comunitate sunt luate in considerare atunci cand apar oportunitati de angajare. Daca aveti un handicap sau o nevoie speciala care necesita asistenta sau ajustari la aranjamentele de lucru sau de interviu, va rugam sa ne informati si va asiguram ca vom depune toata diligenta necesara sa le adresam.

Pentru detalii despre prelucrarea datelor cu caracter personal in conformitate cu prevederile Regulamentului European privind protectia persoanelor fizice referitoare la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date, va rugam sa consultati Nota de Informarea Renania Trade privind prelucrarea datelor cu caracter personal ale candidatilor, respectiv Acordul de prelucrare a datelor cu caracter personal, care se gasesc pe pagina de Cariere de pe site-ul companiei noastre.

Publicat 5 Oct. 2022 Reactualizat 4 Nov. 2022 Expiră 4 Nov. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.