Manager Logistica

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Studii universitare
Cunostinte bune de operare PC(Microsoft Office, Internet)
Experienta in utilizarea unor aplicatii informatice de gestiune – ex: Cros
Cunostinte despre materiile prime si produsele finite specifice industriei in care activeaza Compania
Cunostinte despre gestiune
Cunostinte specifice despre transportul de marfuri

Abilitati manageriale – va conduce echipele de logistica si gestiune
Abilitati de negociere – va negocia conditiile de transport
Abilitati de planificare – va planifica expeditia marfurilor catre clienti
Abilitati de analiza si solutionare – va gasi solutii de depozitare si eficientizare a fluxului de marfuri
Atentie la detalii – necesara coordonarii gestiunilor si operatiunilor de transport marfa

Aptitudini:
De negociere
Delegare si control
De comunicare business
Decizionale si fermitate in argumentare
Organizare logica (nu doar ordonare)

Descrierea jobului

Coordonarea activitatilor de transport pentru aprovizionare si desfacere
Coordonarea si controlul gestiunilor din magaziile de materii prime si desfacere
Reprezentarea companiei in relatia cu clientii la livrarea marfurilor
Imbunatatirea continua a proceselor de logistica si depozitare
Administrarea bugetului Departamentului de Logistica

Electroalfa este un grup de firme cu capital integral privat, unul din principalii integratori de solutii din domeniul energetic din Romania, specializat in productia si furnizarea de echipamente electrice de medie si joasa tensiune, confectii metalice, lucrari de antreprenoriat in instalatii electrice complexe, servicii de inginerie specializata si proiecte pentru productie energie din surse regenerabile.
Cu o experienta de 25 ani de ani in domeniu, Electroalfa este un brand puternic, solid fundamentat pe experienta, calificarile si entuziasmul a peste 400 specialisti. Electroalfa detine 3 fabrici moderne in Botosani, un birou de proiectare extern in Republica Moldova, un parc fotovoltaic de 3,5 MW, reprezentante de vanzari in toate regiunile tarii si un centru de cercetare dezvoltare propriu.
Clientii Electroalfa din Romania activeaza pe piata de energie, industrie, infrastructura, cladiri rezidentiale si tertiare. Clientii nostri internationali activeaza in diverse industrii: echipamente electrice, industria constructoare de automobile, santiere navale, energie verde, industria mobilei, paramedical, amenajari interioare.

www.electroalfa.ro
Publicat 20 ian. 2022 Reactualizat 17 feb. 2022 Expiră 19 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos