Publicat 17 Oct 2019 | Reactualizat 14 Nov 2019 | Expiră 17 Nov 2019

Manager Laborator Microbiologie

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Diploma de absolvire studii superioare in Biologie sau Farmacie – este obligatorie
  • Experienta de minim 5 ani intr-un laborator de microbiologie din cadrul unei companii de productie farmaceutica
  • Experienta de minim 2 ani in conducerea unei echipe
  • Cunoasterea Regulilor de Buna Practica de Fabricatie in ceea ce priveste activitatea de productie produse farmaceutice.
  • Cunosterea Procedurilor de Operare Standard in acord cu cerintele compendiale (monitorizare, revizuire si implementare).
  • Cunoasterea legislatiei aplicabile in domeniul productiei farmaceutice.
  • Cunostinte de limba engleza la nivel avansat
  • Cunoştinţe avansate de operare a calculatorului (MS Office )
  • Aptitudini de supervizare a activitatii unei echipe
  • Bune abilitati de comunicare si relationare intra si interdepartamentale
  • Rezolvarea problemelor

Descrierea jobului

Managerul de Laborator Microbiologie are rolul de a asigura coordonarea personalului din subordine care efectueaza control microbiologic competent si riguros a calitatii, sigurantei si eficacitatii produselor farmaceutice Sindan Pharma si a celor realizate de Sindan Pharma in cooperare cu alte companii si respectarea Regulilor de Buna Practica de Laborator si a Prevederilor din Regulile de Buna Practica de Fabricatie referitoare la Controlul Calitatii.

Responsabilitati:

  • Coordonarea activitatii practice legate de analiza microbiologica a produselor din controlul interfazic, a produselor vrac si finite pentru solutiile injectabile si produse orale, fabricate in Sindan Pharma
  • Repartizarea si supervizarea indeplinirii sarcinilor personalului din subordine
  • Implicarea in intocmirea/verificarea rezultatelor microbiologice, inclusiv audit trail, a produselor din controlul interfazic, a produselor vrac si finite fabricate in Sindan Pharma
  • Implicarea in intocmire/verificare protocoale/rapoarte de validare a metodelor microbiologice, a utilajelor din productie, validari de proces, procesare aseptica (media fill)
  • Implicarea in realizarea de studii microbiologice si analize pentru Departamentul Cercetare-Dezvoltare: stabilitate solutii diluate, stabilitate dupa deschidere flacon, actiune antimicrobiana a produselor
  • Redactarea certificatelor/rapoartelor de analiza pentru produse vrac si finite, precum si pentru materii prime si materiale de ambalare
  • Evaluarea in colaborare cu personalul laboratorului a necesarului de reactivi, medii de cultura, consumabile, accesorii de laborator, sticlarie si alte materiale necesare desfasurarii unei activitati continue in laboratorul de control microbiologic si achizitionarea acestora
  • Elaborarea/ actualizarea Specificatiilor de Calitate a materiilor prime si materiale si a produselor vrac/ finite in acord cu cerintele compendiale (monitorizare, revizuire si implementare)
  • Elaborarea/ actualizarea Procedurilor de Operare Standard
  • Optimizarea si actualizarea metodelor microbiologice Sindan Pharma in acord cu cerintele compendiale (monitorizare, revizuire si implementare)
  • Efectuarea oricarei alte activitati legata de buna desfasurare a controlului microbiologic
OFERTA:
  • Salariu motivant
  • Bonuri de masa
  • Oportunitatea de a lucra alaturi de profesionisti experimentati, cu echipamente si tehnici moderne
  • Un mediu de lucru in care seriozitatea si dorinta de munca sunt foarte apreciate

Teva is a global pharmaceutical leader and the world’s largest generic medicines producer, committed to improving health and increasing access to quality health solutions worldwide. Our employees are at the core of our success, with colleagues in over 80 countries delivering the world’s largest medicine cabinet to 200 million people every day. We offer a uniquely diverse portfolio of products and solutions for patients and we’ve built a promising pipeline centered around our core therapeutic areas. We are continually developing patient-centric solutions and significantly growing both our generic and specialty medicines business through investment in research and development, marketing, business development and innovation. This is how we improve health and enable people to live better, healthier lives. Join us on our journey of growth!

Ai aplicat
Expirat
Manager Laborator Microbiologie  -  Teva

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles