Gratis

MANAGER GESTIUNE - oras Roman

TERMOPLAST SRL

Candidatul Ideal

Recrutăm în echipa Termoplast

★ MANAGER GESTIUNE - oraș Roman

Rolul postului este de a asigura managementul activităților de depozitare în cadrul companiei, pentru toate tipurile de materii prime, materiale și produse semifabricate, utilizând cu maximă eficiență spațiile disponibile, resursele materiale și echipele operaționale.

Managerul de gestiune va urmări implementarea unui model de lucru la nivel operațional care să asigure cele mai bune servicii în termeni de calitate și timp, atât către clienții interni (secțiile de producție) cât și către cei externi - clienții societății.

Cerințe:
  • Credem că sunt necesari 3-5 ani de experiență în poziții de coordonare a operațiunilor de depozitare a materiilor prime, materialelor și/sau a produselor semifabricate ori finite, precum și de management a unei echipe de lucru specifice > 10 persoane
  • Sunt de asememenea foarte necesare cunoștințe temeinice despre fluxul de gestiune, recepție, expediție, încărcare/descărcare a mijloacelor de transport, inventariere, evidențe în sisteme informatice
  • Vom aprecia în special candidații care vor demonstra capacitate foarte bună de organizare și prioritizare a sarcinilor, pe cei care au simțul urgenței și care reușesc să implementeze ideile
  • Avem certitudinea că atitudinea va face diferența, iar stilul de comunicare constructiv, clar și proactiv în relația cu echipa și clienții interni/externi, vor motiva, respectiv insufla responsabilitate și coeziune
  • Clar sunt indispensabile cunostințele de operare în MS Office, abilitățile de lucru cu programe informatice de gestiune

Descrierea jobului

Responsabilități specifice
  • coordonează activitățile de depozitare, în conformitate cu politicile și viziunea companiei
  • supervizează operațiunile de depozitare din toate gestiunile societății
  • identifcă și implementează soluții de optimizare a utilizării spațiilor de depozitare
  • stabileșe standarde de lucru și supervizează respectarea aceastra în cadrul depozitelor
  • verifică respectarea regulilor de intrare/ieșire din gestiune a mărfurilor, înregistrare a operațiunilor în sistemul informatic
  • relaționează cu clienții interni/externi, furnizorii și transportatorii, rezolvă diferitele situații apărute
  • planifică eficient activitatea echipelor de lucru
  • îndrumă, ghidează și motivează angajații din subordine
  • urmărește modul de respectare a regulilor de conduită și disciplină, precum și a măsurilor aplicate pentru optimizare
  • înlocuiește în caz de nevoie, temporar, gestionarul care este liber sau în concediu și nu a putut fi suplinit în alt mod
  • acționează ca un bun exemplu față de echipă, trasând direcții clare de lucru, colaborare și dezvoltare
  • participă activ la rezolvarea sarcinilor echipei
  • participă activ la procesul de îmbunătățire continuă a procedurilor și fluxurilor de lucru; adoptă și implementează fără întârziere noile proceduri sau instrucțiuni de lucru
  • este cinstit, loial și disciplinat, dând dovadă în toate împrejurările de o atitudine civilizată și corectă față de toate persoanele cu care vine în contact
  • participă la pregătirea bugetelor, previziunilor și implementarea ajustării operaționale necesare pentru impactarea în mod pozitiv a performanțelor operaționale, dar și financiare
  • efectuează analize și prezintă soluții de optimizare și eficientizare resurse vs. costuri vs. nevoi și cerințe clienți
Oferta
  • ca membru al echipei de management a societății, managerul de gestiune va fi recompensat cu un pachet salarial corespunzător cu nivelul de răspundere pe care și-l asumă și cu performanța pe care o va obține
  • în pachetul său va fi curprins un salariu lunar fix, un bonus lunar variabil, premii de sărbători, acces la pregătire profesională suplimentară și recunoaștere a performanțelor obținute în cadrul echipei
  • managerul de gestiune va avea libertatea de a selecta noii membri ai echipei din subordine și de a propune modul de recompensare a acestora
  • programul de lucru este de zi, în mare parte corelat cu activitățile specifice, dar și flexibil, în funcție de necesități
  • oferim suport pentru situațiile în care este necesară naveta
Ne puteți trimite CV dvs. pe adresa resurseumane@termoplast.ro

Cu 33 de ani de experiență în domeniul producției, TERMOPLAST este unul din cei mai importanți producători de tâmplarie PVC din România. Din 2010 suntem prezenți în piața europeană de tâmplarie PVC (Italia, Belgia, Germania, Austria, Portugalia, Franța, Olanda, Spania ).

Avem 9.000 mp de hale de producție și investiții de peste 6.000.000 euro în utilaje, peste 215 angajați cu experiență în vânzări, producție și montaj, astfel că reușim să oferim clienților noștri produse de top, dar mai ales suntem mandri sa putem dezvolta parteneriate solide și de încredere.

Ne angajăm să atragem in echipa noastră oameni talentați și pasionați, să investim în tehnologie performanta pentru a crea produse durabile și să ne asigurăm de un management capabil sa genereze schimbări pozitive. Viziunea noastră este de a crește până la o cifră de afaceri de 50 de milioane de euro, bazându-ne în primul rând pe pasiunea și dedicarea echipei noastre.
Angajații noștri sunt, fără îndoială, cea mai importantă resursă, investițiile în pregătirea, sustinerea și motivarea lor constituind o prioritate și o preocupare permanentă a echipei de management.

Pe termen foarte scurt, dorim sa dezvoltăm businessul TERMOPLAST către obiectivul de a atinge 24.000.000 euro cifră de afaceri în 2024.

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024