Gratis

Manager echipa curatenie cu germana - Germania

Arcada Duplex

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • minim 2 ani de experiență profesională în curățenie/menaj,
  • experiență în domeniul ospitalității (e.g. hoteluri, restaurante, nave de croazieră),
  • experiență în conducerea unei echipe mici din diferite țări,
  • limba germană la nivel conversațional,
  • permis de conducere,
  • cunoștințe de specialitate despre curățenie, procese de curățenie și curățenie specială,
  • atitudine proactivă și implicată, atenție la detalii, concentrare pe căutarea soluțiilor.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • supravegherea și comunicarea cu membrii echipei de curățenie,
  • responsabilitate pentru curățenia camerelor și a zonelor publice,
  • responsabilitate pentru gestionarea comenzilor, amenajarea depozitului și administrarea lenjeriei,
  • verificarea calității lenjeriei și a prosoapelor după ce au fost aduse de la compania care le curăță,
  • planificarea turelor de lucru a membrilor echipei de curățenie.

Beneficii:
  • aproximativ 2300€ net (pentru un salariu brut de 3500€),
  • locuințe subvenționate care includ utilități (250€ camera single cu baie proprie),
  • mâncarea și băuturile asigurate,
  • transportul până în Germania este decontat,
  • asigurarea de sănătate și contribuția pentru pensie acoperite,
  • bonusuri pentru performanțe remarcabile.

Fiind un hotel fermecător individual în nordul Pădurii Negre, Ringhotel Mönchswaldhotel, 4 stele, impresionează prin camere și săli de conferințe de înaltă calitate, o zonă de wellness impresionantă, bucătărie regională de calitate și împrejurimile sale unice. Cu toate acestea, cea mai importantă parte a hotelului este echipa.

Mönchs Waldhotel este o afacere de familie cu peste 60 de ani de istorie. Oricine lucrează aici experimentează istoria și tradiția acestui loc în fiecare moment și nu poate scăpa de magia lui. Împreună ne ocupăm de sarcinile mari și mici ale vieții de zi cu zi și ne propunem întotdeauna să ne asigurăm că colegii și oaspeții noștri au un zâmbet real pe buze.
Lucrul la Mönchs Waldhotel înseamnă grijă, compasiune și empatie. În calitate de furnizor de servicii, ne propunem să facem din relaxarea și munca celorlalți o experiență prin munca noastră. Acest lucru poate fi realizat doar dacă noi, ca oameni, permitem aceste experiențe și le creăm noi înșine.

Condiția prealabilă pentru aceasta este bucuria, identificarea și perspectiva la locul de muncă, precum și cooperarea bună, cinstită, disciplina și aprecierea reciprocă.

Lucrul la Mönchs Waldhotel este obositor, dar foarte împlinitor. A lucra la Mönchs Waldhotel înseamnă a privi accidental spre pădure și a uita pentru scurt timp de tot ceea ce te înconjoară. A lucra cu noi înseamnă a învăța și a a da mai departe constant. Înseamnă să permitem tradițiile, precum și schimbarea și noul și să fii pregătit pentru a le modela pe ambele.

Nu suntem un startup sau o mare corporație – suntem o echipă și o familie. Vrei să faci parte din această aventură? Atunci aplică la noi!
Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 27 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024