Gratis

Manager depozit Divizia Foodserv Arad

Aquila Part Prod Com SA

Candidatul Ideal

- Experienta minim 2 ani in organizarea, coordonarea si supravegherea activitatii de depozitare
- Studii medii / superioare
- Limba engleza - constituie un avantaj
- Permis conducere categ. B
- Abilitatea de a lucra in echipa, intr-un mediu dinamic, abilitati de comunicare

Descrierea jobului

- Organizează, supraveghează şi răspunde de recepţie, depozitare, pregătire marfă şi livrare din cadrul depozitului de congelate Arad.
- Coordonează activitatea de depozitare asigurând reducerea la minim a greşelilor umane.
- Supraveghează şi controlează funcţionarea tuturor echipamentelor logistice cu care este dotat depozitul şi informează Manager Regional Operatiuni / Manager Operatiuni orice neconformitate apărută.
- Sprijină Managerul HACCP în conducerea, controlul, implementarea şi respectarea normelor HACCP de către întreg personalul din depozit.
- Împreună cu Managerul HACCP, propune şi implementează politici şi reguli privind Sistemul de Management al Calităţii şi Siguranţei Alimentare (HACCP) al companiei.
- Verifică respectarea procedurilor de lucru şi menţinerea igienei în spaţiile de lucru, depozite şi anexe (vestiar, grup sanitar, curte, rampă încărcare-descărcare, etc.).
- Propune planuri de măsuri pentru optimizarea activităţii.
- Răspunde de respectarea normelor şi procedurilor de către întreg personalul din subordine.
- Aduce la cunoştinţă Manager Regional Operatiuni /Manager Operatiuni orice abatere pe linia depozitării şi păstrării în bune condiţii a mărfurilor si echipamentelor logistice, urmăreşte permanent şi răspunde de modul în care este depozitată si gestionată marfa, în vederea limitării pagubelor datorate deteriorării acesteia.
- Stabileşte şi informează personalul din subordine de programarea instructajelor lunare (inclusiv cele privind regulile de igiena) şi ori de câte ori este necesar.
- Organizează şi supraveghează personalul aferent depozitului în activitatea pe care o desfăşoară.
Ia măsuri operative, pe linia depozitării şi păstrării în bune condiţii a mărfurilor şi echipamentelor logistice şi protecţia personalului, de soluţionare a problemelor şi de limitare a pagubelor apărute ca urmare a eventualelor accidente tehnice survenite la echipamentele logistice.
- Calculează spaţiul de depozitare conform normelor de proiectare şi confirmă sau nu primirea în depozit a mărfurilor conform destinaţiei fiecărei celule (depozit).
- Este responsabil de gradul de încărcare al depozitului cu marfă, conform normelor de proiectare.
- Urmăreşte stocurile cu mişcare lentă (vechime mai mare de 30 zile pt. marfa congelată), informează Manager Regional Operatiuni /Manager Operations/Manager Calitate despre ele şi soluţionează aceste probleme în colaborare cu şefii departamentelor de vânzări.
- Urmăreşte circuitul mărfii în depozit şi ia măsuri pentru ieşirea ei din gestiune după metoda FIFO/FEFO.
- Îndeplineşte toate sarcinile din Contractul colectiv de muncă, Regulamentele interne sau alte documente care reglementează funcţionarea societăţii precum şi orice altă sarcină dispusă de superiorul direct şi care concură la realizarea obiectivelor postului.Păstrează confidenţialitatea datelor cu care lucrează.

Beneficii:
- salariu atractiv
- conditii de munca intr-un mediu dinamic, pachet motivant si posibilitati de crestere profesionala
- masina, telefon de serviciu, laptop
- abonament medical la clinica privata;
- oportunitatea de a lucra într-un mediu competitiv;
- beneficii sociale, zile de concediu suplimentar in functie de vechimea in munca.

QUILA operează în România și Republica Moldova, cu un model de afaceri integrat, cu activitate în următoarele segmente de afaceri: distribuție, logistică și transport. AQUILA vinde produse de larg consum în peste 72.000 de puncte de desfacere prin toate canalele de comerț cu amănuntul al bunurilor de larg consum, care acoperă peste 90% din piață. Portofoliul de produse integrat însumează peste 10.000 produse, cu mărci proprii precum Gradena: legume și fructe congelate; LaMasă: semipreparate congelate din carne; Yachtis: produse congelate de pește și fructe de mare; precum și mărci consacrate din diferite categorii precum: produse de îngrijire personală – Rexona, Dove; dulciuri – Kinder, Raffaello, Snickers sau Mars; cafea – Lavazza; produse de curățenie – Dero, Cif sau Coccolino; mâncare pentru animale de companie – Whiskas, Pedigree; produse igienă – Kleenex, Kotex, Zewa, Tena, Libresse; scutece copii – Huggies; legume congelate și conserve – Bonduelle; smântâna vegetală și frișcă vegetală – Gran Cucina și Hulala; pește și preparate din pește – Frosta.
Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024