Manager de zona – vanzari Bucuresti

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:

Ești o persoană dinamică, dornică de dezvoltare profesională într-un mediu de lucru plăcut și provocator? Dacă și cele de mai jos fac parte din profilul tău, atunci aplică la anunțul nostru!
  • Persoană serioasă, organizată, dinamică și sociabilă cu abilități bune de comunicare și relaționare
  • Studii medii sau superioare (profil electrotehnic constituie avantaj)
  • Abilitate de negociere comercială, capacitate de organizare și planificare a activității
  • Experiența profesională în vânzări de echipamente electrice constituie avantaj
  • Posesor permis de conducere cat. B

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
  • Menținerea și dezvoltarea portofoliului de clienți al companiei Promelek XXI
  • Consilierea clienților în achiziționarea celor mai potrivite produse
  • Creșterea volumului de vânzări
  • Identificarea și valorificarea noilor oportunități de afaceri ale companiei
  • Prezentarea și promovarea produselor din portofoliul companiei Promelek XXI
  • Elaborarea programului de vizite la clienți
  • Utilizare CRM
  • Dezvoltarea și menținerea unei relații profesionale bune cu clienții si angajații companiei
Zona: Bucuresti

Beneficii:
  • salariu fix, bonus în funcție de rezultate
  • bonuri de masă
  • notebook
  • telefon mobil
  • autoturism
  • instrumente pentru desfășurarea activității cât mai eficient
  • asigurare de grup NN
  • abonament Bookster
  • participare la evenimente de prezentare a noutăților în domeniu
  • oportunitatea de a lucra într-o companie mare de profil care oferă posibilități de dezvoltare profesională.

SC PROMELEK XXI SA, companie cu capital mixt parte a grupului Elektra Spania, prezentă de peste 25 ani în piața din România, caută în vederea angajării Area Sales Manager (Manager de zonă) pentru segmentul de Distributie.

Candidaților selectați li se oferă posibilitatea de a lucra în cadrul unei echipe profesioniste, într-o atmosferă colegială. Ei iși vor putea dezvoltă pregătirea profesională, valorifică cunoștințele și potențialul în cadrul unei echipe care urmărește creșterea performanței și eficienței.

Publicat 4 mai 2022 Reactualizat 25 mai 2022 Expiră 3 iun. 2022