Publicat 25 Sep 2020 | Reactualizat 23 Oct 2020 | Expiră 26 Oct 2020

Manager de zona (ASM) Cluj

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam Manager de zona entuziast/a si dornic/a sa se alature echipei noastre. Candidatul/a ideal/a ar fi de preferat sa locuiasca in Cluj deoarece va coordona o parte din zona centrala si de NV a tarii, unde sunt situate 12 dintre magazinele PPT.

Descrierea jobului

Aplica daca:

  • Ai experienta manageriala in Retail;
  • Intelegi importanta indeplinirii indicatorilor de performanta, dar si a targetelor si masurilor necesare pentru realizarea lor;
  • Ai abilitatea de a motiva, coordona si dezvolta echipe de succes;
  • Ai spirit de echipa si esti orientat spre rezultate;
  • Ai cunostinte solide in domeniul Retail-ului si intelegi specificitatea acestui sector;
  • Ai capacitatea de adaptare rapida si de luare a deciziilor;
  • Ai cunostinte de limba engleza la nivel conversational si cunostintele de Excel, Internet, nu sunt un impediment pentru tine;
  • Ai permis auto si disponibilitate de a calatorii des in interes de serviciu.

Ce ai de facut?
  • Coordonezi activitatea a maxim 12 magazine (cu o medie de 4 vanzatoare per magazin);
  • Implementezi si controlezi obiectivele de business (vanzari, bugete, cost control, etc) la nivel de magazin;
  • Implementezi si te asiguri de respectarea standardelor existente;
  • Supraveghezi expunerea produselor atat la raft, cat si in cosuri sau pe umerase, te asiguri de etichetarea acestora in cadrul vizitelor zilnice in magazine;
  • Coordonezi si participi la inventarele pe magazine;
  • Aplici managementul de personal in magazine (recrutare, training, motivare);
  • Verifici activitatea de distributie a materialelor publicitare in campaniile organizate;
  • Participi activi la deschiderile/relocarile/remodelarile de magazine in zona alocata;
  • Analizezi piata de retail de profil si vii cu solutii catre superiorii ierarhici pentru cresterea vanzarii in magazinele proprii;
  • Esti responsabil de profitabilitatea regiunii alocate.
Ce oferim:
  • Salariu fix, bonus, masina, laptop;
  • Tichete de masa;
  • Abonament medical;
  • Concediu de odihna in functie de vechimea in companie;
  • Un mediu de lucru dinamic;

Cu o experiență de 14 ani pe piață și o prezență în 2 țări, Prețuri Pentru Tine este cel mai mare retailer românesc de îmbrăcăminte, încălțăminte și accesorii pentru moda de zi cu zi. Cu peste 150 de magazine în România si Republica Moldova și peste 700 de angajați, PPT Prețuri Pentru Tine aduce în viața clienților produse vestimentare la prețuri accesibile, în magazine de proximitate în orașele mici și medii. Cifra de afaceri pentru 2017 este de aprox 50 mil. EUR, compania ajungând la peste 25 mil. produse vestimentare și de încălțăminte vândute în unitățile proprii.

Expirat
Manager de zona (ASM) Cluj  -  Preturi Pentru Tine SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles