Gratis

Manager contract

CONCELEX SRL

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii superioare
  • Experiență în managemnentul contractelor de constructii
  • Experiență în contractele cu statul
  • Team management
  • Contract management
  • Abilități organizatorice, de management și capacitate de planificare și gestionare buget
  • Perseverență și abilităti de comunicare, cunoștințe despre tehnologii de execuție

Descrierea jobului

  • Elaborarea, impreuna cu Managerul de proiect, a corespondentei contractuale, inclusiv notificarile, revendicarile, propunerile de modificare, raspunsurile la scrisorile primite, conform cerintelor si termenelor contractuale.
  • Identificarea situațiilor/circumstanțelor contractuale care pot conduce la necesitatea formulării unor Revendicări
  • Analiza riscurilor contractuale care deriva din activitatea desfasurata, si semnalarea acestora in timp util
  • Participarea la negocierile legate de revendicari/modificari sau alte aspecte contractuale.
  • Participarea la procesele de negociere a contractelor cu clientii si subcontractorii, lucrul în strânsă colaborare cu managerul de proiect și cu echipa proiectului
  • Elaborarea de procese si proceduri specifice managementului de contract, a modalitatilor de lucru pentru gestionarea contractelor, revendicarilor, despagubirilor, disputelor.
  • Dezvoltarea unei abordari comerciale pragmatice bazate pe analiza contractuala a proiectelor, astfel incat sa protejeze interesele companiei.
  • Oferirea de consiliere proactiva cu privire la probleme specifice, riscuri, activitati contractuale/reclamatii, tinand cont de contractile in derulare și obiectivele de Companiei.
  • Anticiparea evenimentelor și riscurilor asociate activităților de management al contractului; propunerea de soluții alternative proactive pentru a menține situația sub control
  • Oferirea în orice moment, la cererea conducerii, de analize contractuale și comerciale bazate pe contractile in derulare
  • Pastrarea permanenta a legaturii cu Directorul Tehnic in vederea armonizarii modului de lucru

Privim mereu către viitor. Concelex nu reprezintă doar o echipă, ci o organizație integrată formată din peste 700 de profesioniști care planifică și construiesc un viitor mai bun. Soluțiile la cheie au nevoie de o echipă complexă, așa că acoperim tot procesul de construcții – licitații, design de proiect, cercetare și inovare, producție de șantier, aspecte financiare și juridice, HR, controlul calității și suport operational.

Fondată în anul 1994, Concelex este un business privat de familie, oferind servicii de antrepriză generală. Cu sediul în București, compania asigură servicii integrate în domeniul construcțiilor – clădiri, construcții edilitare, infrastructură și energie - pentru clienți din sfera publică și privată. Concelex este prezentă la nivel național, dar desfășoară operațiuni și în alte state din UE, precum Germania și Austria.

Cu o strategie consolidată de creștere și accent major pe etică și pe inovație, Concelex respectă toate standardele morale, precum și reglementările legale, sprijinind, totodată, comunitatea regională prin diferite programe CSR. Fiind primul și singurul antreprenor general „Carbon-neutral” din România, Concelex s-a orientat către responsabilitate în toate domeniile de activitate, investind în oamenii săi. Cu o cultură organizațională orientată spre rezultat, filosofia companiei se axează pe respect, implicare și respectarea cu responsabilitate a mediului înconjurător pentru o dezvoltare durabilă.

Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024