Gratis

Manager Achizitii

MATEI CONF GRUP SRL

Candidatul Ideal

Compania noastra, Matei Conf Grup, lider pe piata in producerea echipamentelor de lucru si de protectie, cauta un Manager Achizitii pasionat si dedicat sa se alature echipei noastre in Racari, str. Industriilor, nr 251, Dambovita. Programul nostru de lucru: luni-vineri 7:00 - 15:30. Transportul este asigurat de angajator.

Candidatul ideal:
  • Are o fire placuta, prietenoasa si emanana energie pozitiva;
  • Comunica foarte bine in limba engleza cat si in limba romana;
  • Vine cu o experienta solida si demonstrabila in domeniul achizitiilor internationale;
  • Este un negociator incurabil, simte o satisfactie deosebita de fiecare data cand finalizeaza o negociere;
  • Are capacitatea de a se organiza, de a planifica si de a fi atent la detalii;
  • Studii superioare: in Textile, Economie, Relatii Internationale;
  • Se considera un avantaj:
  • experienta din domeniul achizitiilor intr-o firma de productie confectii textile;
  • cunostinte solide de legislatia achizitiilor publice;
  • studii finalizate cu profil textil.
  • Daca esti o persoana orientata catre rezultate, cu experienta in domeniul achizitiilor si cu abilitati excelente de negociere, te invitam sa aplici pentru aceasta pozitie.

    Descrierea jobului

    • dezvoltarea si implementarea strategiei de achizitii a companiei;
    • identificarea si evaluarea furnizorilor potentiali: locali si internationali / colectarea datelor despre materiale –> preturi –> conditii si realizarea actualizarilor la fiecare 6 luni;
    • negocierea contractelor si conditiilor comerciale avantajoase;
    • monitorizarea performantei furnizorilor si gestionarea relatiilor cu acestia;
    • asigurarea conformitatii cu standardele si reglementarile in vigoare.
    Oferim:
    • Pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare;
    • Posibilitatea de a contribui la dezvoltarea și implementarea strategiilor de achizitii;
    • Calatorii in interes de serviciu la nivel international;
    • Formare si dezvoltare profesionala continua.
    Observatie:
    • Interviul va cuprinde intre 3 si 5 etape de validare;
    • Salariul va fi raportat la competentele demonstrate in timpul interviului;
    • Va rugam sa mentionati in cv salariul real pe care il vizati, acesta nu va impacta interviul si va fi agreat de ambele parti, in mod just, pe baza competentelor dovedite.

    MATEI CONF GRUP este unul dintre principalii producatori de echipamente de lucru si protectie, cu o experienta de 21 ani pe piata de confectii textile din Romania.

    Viziunea noastra este de a crea si produce echipamente de lucru si protectie din respect pentru oamenii care muncesc.
    Performanta
    noastra ne mentine pe Locul 1 in Topul National al Firmelor Private in domeniul producerii echipamentelor individuale de protectie a muncii, conform clasamentului intocmit de Camera de Comert si Industrie a Romaniei.

    Publicat 23 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 23 Mai 2024