Gratis

Director achizitii

NRG CABLES S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate;
  • Posesor al unei certificat de competente in limba engleza IELTS sau CAMBRIDGE sau alte certificari recunoscute la nivel international;
  • Cerinta obligatorie: abilitatea de a vorbi fluent limba engleza (interviurile se desfasoara in limba engleza);
  • Abilităti de organizare și planificare, capacitatea de a gestiona eficient programul si responsabilitățile, de a prioritiza sarcinile;
  • Abilități de adaptare și învățare rapidă, capacitatea de anticipa nevoile si schimbările astfel încât sa fim in pas cu activitățile din companie si din industrie;
  • Abilitatea de a analiza informațiile, de a identifica problemele și de a găsi soluții eficiente;
  • Capacitatea de a gestiona sarcini multiple simultan, de a dovedi profesionalism in condiții de presiune;
  • Responsabilitate, capacitatea de asumare a sarcinilor si de a lua decizii complicate;
  • Capacitatea de a lucra constant si susținut, orientat spre rezultat;
  • Implicare, onestitate, devotament si loialitate in toate activitățile desfășurate;
  • Spirit energic, deschidere, rezistenta la efort prelungit si stres;
  • Capacitate de a veni cu propuneri, inițiative de îmbunătățire continua si optimizare constanta
  • Excelente abilități de comunicare și relaționare interpersonală, spirit sociabil, empatic;
  • Interes pentru autoeducare si învățare continua, motivație pentru excelenta;
  • Abilitatea de a vorbi fluent limba romana si engleza, cunoasterea altor limbi de circulatie internationala prezinta avantaj;
  • Discreție și confidențialitate absolută în gestionarea informațiilor sensibile;
  • Experiență anterioară într-un rol similar reprezintă avantaj; ​
  • Disponibilitate de a calatori si de a efectua ore peste program, disponibilitate in weekenduri;
  • Cunoștințe avansate de operare PC și a programelor Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint);

Descrierea jobului

Directorul de achiziţii este persoana cu atribuţii directe în analiza, organizarea, proiectarea, implementarea şi controlul activitatii de aprovizionare si a activitatii de asigurare a transportului materiilor prime achiziţionate.

In acest sens răspunde de:
  • Organizarea si desfasurarea activitati de achizitii la nivel de companie;
  • Elaborarea politicilor, procedurilor si instrumentelor de lucru necesare gestionarii activitatii de achizitii;
  • Întocmirea planului lunar de achiziţii pe grupe de produse.
  • Adaptarea planului de achiziţii în funcţie de evoluţia cererii şi a stocurilor.
  • Achiziţia materiilor prime şi a materialelor;
  • Gestiunea bazelor de date cu furnizori;
  • Benchmarking concurenta;
  • Negocierea anuala a contractelor;
  • Interacțiunea și colaborarea cu departamentele companiei pentru a facilita comunicarea și a coordona proiecte și inițiative importante;
  • Incadrarea in bugetele stabilite.

Beneficii:
  • Contract individual de munca incheiat pe perioada nedeterminata, perioada de proba 3 luni;
  • Salariu NET 2000 euro/luna (suma fixa) si bonusuri in funcție de targetele si obiectivele atinse;
  • Plata taxelor de școlarizare pentru dobândirea de noi skill-uri necesare pentru performarea task-urilor;
  • Upgrade personal, dezvoltare si deschidere de noi perspective profesionale;
  • Libertate de mișcare, de a lua decizii si de a le implementa;
  • Participare la profit in cazul realizării unor proiecte agreate in avans, suplimentar bonusurilor;

Le multumim in avans tuturor candidatilor care isi depun candidatura, dar dorim sa anuntam, ca vor fi contactati doar candidatii selectati pentru interviu.
Publicat 7 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 7 Mai 2024