Publicat 17 Ian 2017 | Reactualizat 14 Feb 2017 | Expiră 18 Feb 2017

Maistru

2 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Căutăm maiştri pentru următoarele domenii: Prelucrări prin aşchiere (Cugir şi Sebeş ) şi Asamblări (Sebeş)

• Şcoala Tehnică de Maiştri şi/sau experienţă profesională într-o poziţie similară;
• Cunoştinţe în domeniul prelucrărilor prin aşchiere, a asamblării, a echipamentelor şi a maşinilor industriale;
• Cunoştinţe în domeniul organizării muncii, a protecţiei muncii şi a protecţiei mediului;
• Cunoștințe de limba engleză și/sau germană constituie avantaj.

Descrierea jobului

• Asigurarea şi urmărirea programului de producţie referitor la calitate, cantitate, termen de livrare şi rentabilitate. Verificarea documentelor legate de producţie şi rezolvarea problemelor;
• Controlul necesarului de personal, de materii prime şi dispunerea alocării acestora. Luarea de măsuri de remediere, respectiv găsirea de alternative în procesul de producţie, reorientarea fluxului tehnologic, a mijloacelor de lucru în cazul apariţiei perturbărilor în procesul de producţie;
• Întocmirea regulată a documentelor cu privire la realizarea programului, situaţia calităţii, evidenţa perturbărilor din procesul de producţie;
• În cazul în care activitatea productivă nu mai poate fi desfăşurată în condiţiile de siguranţă şi/sau la nivel calitativ impus de client, are autoritatea în luarea deciziei de STOP PRODUCŢIE;
• Susţinerea sistemului integrat de asigurare a calităţii;
• Realizarea testelor necesare in procesul de producţie. Elaborarea propunerilor cu privire la raţionalizarea şi optimizarea procesului de fabricaţie (de ex. Organizarea locului de muncă, utilizarea sculelor, scăderea costurilor de producţie, organizarea muncii);
• Asigurarea funcţionării utilajelor şi mijloacelor de producţie si luarea de măsuri preventive pentru evitarea defectării utilajelor;
• Asigurarea şi optimizarea mobilizării personalului, a utilajelor, materialului şi a mijloacelor de exploatare. Colaborarea la planificarea costurilor precum şi urmărirea şi verificarea dezvoltării costurilor şi a cheltuielilor interne. Elaborarea împreună cu superiorul direct a măsurilor ce trebuie întreprinse în cazul neîncadrării în buget.

Star Transmission & Star Assembly are two Daimler subsidiaries, international automotive suppliers that produce parts in two locations in Romania.

The plant in Cugir manufactures gears, shafts and mechanical components for engines, transmissions and steering systems. In addition we have a technology center with a prototype assembly unit and a training facility.

In Sebes we assemble transmissions, five speed automatic transmissions and seven speed dual clutch transmissions for Mercedes-Benz. Beginning with 2016, we will also assemble nine speed 9G-TRONIC automatic transmission.

Expirat
Maistru  -  Star Assembly SRL

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă