Publicat 10 Ian 2019 | Reactualizat 07 Feb 2019 | Expiră 10 Feb 2019

Maistru - productie structuri metalice

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam o persoana care sa aiba studii medii tehnice.
Experienta intr-o pozitie similara este foarte importanta pentru noi, fiind obligatorii minim 3 ani intr-o companie de productie.
Experienta intr-o sectie de productie de structuri metalice asamblate prin sudura reprezinta un avantaj.

Abilitatile si competentele pe care le dorim sunt:

  • Limba engleza – nivel incepator scris si vorbit;
  • Operare PC: MS Office; AutoCAD;
  • Comunicare si interrelationare personala;
  • Gandire analitica, atentie la detalii;
  • Organizare si prioritizare;
  • Capacitatea de a lucra in echipa;
  • Orientare spre rezultate, proactivitate, atitudine pozitiva;
  • Dorinta de invatare continua.

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:
Raspunde de folosirea capacitatilor de productie, utilizarea cu randament maxim a utilajelor, masinilor si instalatiilor, eliminarea deficientelor sau intreruperilor in functionarea acestora.
Se implica in inventarierea si urmarirea stocurilor, a materialelor consumabile si a echipamentelor.
Raspunde de documentatia tehnica cu care lucreaza din momentul primirii pana la predare.
Raspunde de completarea corecta a Fiselor de Urmarire
Asigura indeplinirea sarcinilor de munca pe fiecare operator si pe intreaga formatie;
Respecta termenele de realizare a proiectelor;
Ia masuri pentru:

  • respectarea riguroasa de catre operatori a documentelor tehnologice si constructive;
  • instruirea operatorilor aflati in subordine asupra modului de realizare a lucrarilor si asupra executarii unor operatii sau manevre cu grad de dificultate ridicat;
  • controlul permanent al calitatii produselor executate de operatorii formatiei de lucru, pentru a asigura parametrii calitativi prevazuti in documentatiile tehnice, precum si in scopul prevenirii abaterilor;
  • pastrarea calitatii produselor in timpul manevrarii, ambalarii si depozitarii lor la si de la locul de munca;
  • oprirea executarii operatiilor in cazul unor abateri de la normele de calitate, informand despre aceasta pe conducatorul ierarhic.

Despre noi:
Suntem o compania de origine finlandeza care deschide noi operatiuni de productie in Romania, localizate in Bolintin-Deal, Autostrada A1.
Ne vom bucura cu totii de un mediu in care relatiile sunt bazate pe respect si incredere iar toate instrumentele de lucru (de la utilajele din productie si echipamentele de protectie folosite pana la echipamentele IT si mobilier) sunt noi si de cea mai inalta calitate.
Oferim un pachet salarial atractiv si beneficii motivante!

Peikko Group Corporation este un furnizor global de top de solutii pentru industria constructiilor, realizand structuri metalice inovative pentru proiectele de constructii cu beton prefabricat și monolit. Produsele noastre ofera o cale de proiectare si executie mai rapida, mai sigura si mai eficienta. Programele noastre de proiectare dedicate, impreuna cu componentele usor de instalat ajuta la imbunatirea procesului de constructie.
Peikko detine operatiuni in 30 de tari din Europa, China, Orientul Mijlociu si America de Nord, cu unitati de productie in 7 tari.
Scopul nostru este de a oferi local solutii extrem de performante in termeni de calitate, siguranta si inovatie. Peikko are un focus deosebit asupra introducerii continue de noi solutii si servicii inovative, motiv pentru care investitiile in Cercetare si Dezvoltare sunt printre cele mai mari in aceasta industrie.

Expirat
Maistru - productie structuri metalice  -  Peikko Construction Accessories SRL