Publicat 04 Ian 2008 | Reactualizat 02 Feb 2008 | Expiră 04 Feb 2008

Magazioner

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii medii;
- Experienta relevanta in pozitii similare;
- Comunicare, prezentare;
- Capacitate de organizare;
- Initiativa si orientare pe rezultate;
- Capabilitate de invatare rapida si adaptare.

Descrierea jobului

ATRIBUŢII PRINCIPALE (şi sarcini aferente):

 Efectuează recepţia fizică a mărfii la intrarea în depozitul firmei
 Efectuează inventarul stocului de marfă
 Participă activ la operaţiunile de încărcare/descărcare a mărfii la/din depozitul firmei
 Raportează superiorului ierarhic orice neconcordanţă între stocul fizic şi cel scriptic
 Oferă informaţii despre stocuri departamentelor firmei
 Raportează superiorului ierarhic diferenţele între marfa fizică şi cea scriptică apărute la recepţia mărfii la depozit
 Verifică documentele vamale la introducerea NIR-ului şi semnalează eventualele neconcordanţe
 Utilizează eficient spaţiul de depozitare a mărfurilor
 Verifica facturile/avizele/procesele verbale emise de firma
 Urmăreşte completarea de către clienţi a documentelor fiscale conform legislaţiei
 Predă marfa către client conform documentelor emise
 Ambalează şi securizează marfa în vederea livrării
 Întocmeşte necesarul de materiale folosite pentru expediţia mărfii
 Transmite către superiorul ierarhic orice reclamaţie privind expediţiile de marfă

RESPONSABILITĂŢILE POSTULUI:

Legat de activităţile specifice, răspunde de:
 Îndeplinirea la timp şi întocmai a sarcinilor specifice trasate sau stabilite de superiorul ierarhic
 Calitatea raportărilor şi a informărilor
 Livrarea mărfii către clienţi în timpul cel mai scurt şi în condiţii optime

Legat de disciplina muncii, răspunde de:
 Îmbunătăţirea permanentă a calităţii pregătirii sale profesionale şi de specialitate
 Păstrarea confidenţialităţii informaţiilor legate de firmă
 Utilizarea şi păstrarea în bune condiţii a documentelor cu regim special
 Modul de utilizare a echipamentelor, consumabilelor şi altor materiale, sau a altor mijloace fixe primite în folosinţă de la firmă
 Respectarea prevederile normativelor interne şi procedurile de lucru privitoare la postul său
 Adoptă permanent un comportament în măsură să promoveze imaginea şi interesele firmei

BENEFICIILE POSTULUI:
 Salariu de baza;
 Tichete de masa;
 Bonusuri.

Firma care isi desfasoara activitatea in domeniul importului si distributiei de materiale electrice si corpuri de iluminat.

Expirat
Magazioner  -  NIROS DISTRIBUTIE SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles