Publicat 04 Iul 2019 | Expiră 04 Aug 2019

Lucrator / Intretinere Moara

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta in domeniu - constituie avantaj
Excelente abilitati in comunicare
Respectare termene
Orientare catre rezultate
Responsabilitate

Descrierea jobului

Realizarea procesului de obţinere a produselor de măcinare în conformitate cu standardele în vigoare şi cu obiectivele firmei.
Recepţionarea şi pregătirea materiei prime în vederea măcinării.
Supravegherea funcţionării echipamentelor de măcinare.
Stabilirea regimului de cernere în funcţie de tipurile de produse ce urmează a fi obţinute.
Recepţionează cantitativ şi calitativ materia primă ce urmează a fi măcinată în conformitate cu standardele de calitate ale acesteia.
Verifică conformitatea cantităţilor de materie primă preluată din depozit cu fişele limită de magazie.
Asigură realizarea curăţirii şi condiţionării primare a materiei prime.
Pregăteşte materia primă în conformitate cu diagrama tehnologică de pregătire pentru măciniş.
Urmăreşte realizarea parametrilor de măcinare
Controlează calitatea produselor de măcinare din punct de vedere fizico-chimic şi organoleptic pe fiecare etapă a procesului de măcinare.
Respectă regimul de cernere stabilit, în concordanţă cu diagrama de măciniş şi cu calitatea produsului ce urmează a fi obţinut.
Corectează prompt neconformităţile de calitate apărute în procesul de măcinare.
Informează persoanele abilitate pentru a stabili modul de remediere, atunci când deficienţele de calitate necesită alte competenţe.
Asigură modul de ambalare stabilit în funcţie de tipul făinii şi de destinaţia produsului.
Întocmeşte la sfârşitul zilei rapoartele de măciniş şi situaţia mişcării stocurilor.
Execută orice alte dispoziţii date de superiorul ierarhic direct sau de supraordonaţii acestuia în realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei în limitele respectării temeiului legal.
Respectă procedurile interne legate de utilizarea instrumentelor şi a aparaturii din dotare.Răspunde de informarea imediată a persoanelor responsabile privind orice defecţiune în funcţionarea echipamentului şi utilajelor cu care îşi desfăşoară activitatea
Răspunde de pregătirea şi de buna funcţionare a utilajelor, astfel încât lucrările să corespundă cerinţelor de calitate.
Răspunde de igienizarea utilajelor, care trebuie făcută obligatoriu la sfârşitul schimbului.
Răspunde de aplicarea normelor igienico-sanitare la locul de muncă.
Răspunde de cunoaşterea şi aplicarea procedurilor de calitate specifice postului.
Îl informează pe unul dintre superiorii ierarhici ori de câte ori apar probleme ce depăşesc competenţa personală de rezolvare.
Desfasurarea activitatii va avea loc in Localitatea Cocora

Societatea comerciala S.C. DONA S.R.L. a fost infiintata in data de 26.07.2005 cu nr. de ordine in registrul comertului: J21/374/26.07.2005, cu activitate principala: Cultivarea cerealelor (exclusiv orz), plantelor leguminoase si a plantelor de seminte oleaginoase – 0111, cu sediul in comuna Cocora, judetul Ialomita.

Incepand cu data de 07.08.2013, societatea indeplineste conditiile de functionare specifice pentru CAEN 0161 «Fabricarea produselor de morarit».

Este un proiect realizat prin fonduri europene, utilajele sunt de ultima generatie produse si montate de tehnologi ai firmei Buhler, lider mondial in domeniu.

Moara are capacitate de 140 tone/24 ore, un flux automatizat, este foarte flexibila permitand realizarea in timp optim a mai multor tipuri de extractii. Ne putem mandri cu cele mai moderne silozuri Ravaro capacitate 10000 tone, cu uscator, pentru cereale perfect pastrate.

Dispunem de o performanta linie de ambalat Italpak 50 cu o capacitate de 38 – 40 pungi/min.

Expirat
Lucrator / Intretinere Moara  -  S.C. DONA S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles