Gratis

Logistica

General Membrane

Candidatul Ideal

-Seriozitate, responsabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva, spirit de echipa;
-Spirit de observatie, atentie la detalii, viteza de reactie;
-Capacitate de adaptare/invatare rapida a fluxurilor/procedurilor/softurilor interne ;
-Capacitate de organizare eficienta a timpului de lucru/prioritizare actiuni, in vederea indeplinirii sarcinilor de serviciu ;
-Flexibilitate si adaptabilitate in conditiile unui mediu dinamic de lucru ;
-Abilitati de comunicare atat la nivel intern cat si cu colaboratorii externi organizatiei;
-Cunostinte solide de operare PC : MS Office,Word, Excel, navigare internet ;
-Cunostinte minime de contabilitate (contabilitate primara);
-Orientare catre atingerea obiectivelor.

Descrierea jobului

-Organizarea si coordonarea livrarilor de marfa catre client, in baza comenzilor primite ;
- Inregistrarea comenzilor in softul de facturare ;
- Verificarea disponibilitatii marfurilor ;
- Verificarea conditiilor comerciale acordate clientilor, urmarirea incasarii debitelor ;
- Organizarea incarcarilor pe camioane, avand ca obiectiv livrarea la timp si in conditii bune a marfurilor, asigurand satisfactia clientilor, dar si eficientizarea activitatii (optimizare costuri) ;
- Comunicarea termenului de livrare catre agentul de vanzare/client ;
- Sesizarea in timp util a discrepantelor survenite in fluxul logistic, furnizare de feedback catre departamentele interne ;
- Emiterea documentelor de livrare si a facturilor catre client ;
- Gestionarea agentilor de vanzare -backoffice (suport continuu si activ) .

Compania GENERAL MEMBRANE SA este specializata in productia si comercializarea de sisteme de hidroizolatii si termoizolatii, reusind in scurt timp de la infiintare sa se impuna pe piata materialelor bituminoase din Romania, prin raportarea permanenta la cele mai inalte standarde ale calitatii utilizate la nivel international. Calitatea excelenta si relationarea individualizata la nevoile fiecarui client in parte au facut ca produsele noastre sa fie preferate si recomanadate ferm de catre constructori. Beneficiind de experienta si forta GENERAL MEMBRANE SpA Italia, unul dintre cei mai apreciati producatori Europeni ale carui produse sunt recunoscute si distribuite in peste 60 de tari, pe toate continentele, avantajele GENERAL MEMBRANE ROMANIA sunt sustinute de argumente puternice, legate atat de tehnologia utilizata, dar si de preocuparea constanta fata de mediul inconjurator.
Publicat 18 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 18 Mai 2024