Level 1 Support Officer – IT Helpdesk

EUROANSWER SRL - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Esti candidatul potrivit daca ai:
  • Experienta sau pasiune in instalarea si utilizarea sistemelor de operare, instalarea si intretinerea de aplicatii, intretinere de sisteme si servicii IT, infrastructura, retele, utilizare de aplicatii;
  • SAU cursuri in domeniul IT;
  • SAU minimum 6 luni experienta pe un post asemanator;
Cerinte:
  • limba straina: engleza, vorbit & scris - nivel mediu;
  • descriere in CV a aptitudinilor IT;
  • absolvent sau student in ultimii ani;
  • atitudine pozitiva si proactiva, comunicativ;
  • spirit de echipa;
  • dorinta de invatare si dezvoltare.

Descrierea jobului

  • Preiei si rezolvi sesizari venite prin email, apel sau aplicatia interna de ticketing;
  • Directionezi sesizarile ce necesita o interventie specializata catre o linie superioara de suport sau catre parteneri externi, oferind toate informatiile necesare pentru investigarea si rezolvarea sesizarii;
  • Mentii contactul permanent cu colegii pentru a obtine sau oferi informatii suplimentare legate de sesizarile primite;
  • Transmiti informatii legate de timpul si modalitatea de rezolvare a sesizarilor;
  • Configurezi si instalezi echipamentesau aplicatii IT, cu ajutorul procedurilor oferite de catre a doua sau a treia linie de suport sau de catre parteneri.
Beneficii:
  • Salariu motivant si beneficii
  • Mediu de lucru profesionist
  • Echipa tanara si entuziasta
  • Oportunitati de avansare
  • Lucrul intr-o companie recunoscuta la nivel international

Angajam pentru partenerul nostru, ING Bank. ING Bank Romania este parte a ING Group, institutie financiara internationala de origine olandeza, care oferă servicii bancare unui numar de peste 33 de milioane de clienti individuali, companii sau institutii din peste 40 de tari din Europa, America, Asia si Australia.

Publicat 12 oct. 2021 Reactualizat 11 nov. 2021 Expiră 11 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos