Publicat 09 Oct 2019 | Reactualizat 06 Nov 2019 | Expiră 09 Nov 2019

Learning Support Assistant

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal ar trebui sa:

  • Fie capabil sa prezinte dovezi ca nu exista niciun obstacol in lucrul sau cu copiii (cazier judiciar)
  • Demonstreze interes in a lucra cu studenti cu nevoi speciale din punct de vedere educational
  • Aiba un nivel avansat de cunoastere al limbii engleze
  • Fie dispus sa lucreze in colaborare cu colegii pentru a elabora si implementa un program personalizat pentru student
  • Isi doreasca sa lucreze intr-un mediu multi-cultural si o comunitate educationala internationala
  • Fi avut experienta anterioara de lucru in domeniul educatiei cu copii cu nevoi speciale
  • Aiba standard inalte de participare, punctualitate si professionalism
  • Aiba aptitudini excelente de management comportamental
  • Fie capabil sa lucreze pe acest post pana in luna iunie 2020.

Descrierea jobului

Incepand cu luna octombrie 2019, British School of Bucharest cauta un asistent pentru invatare in departamentul nostru de Asistenta Invatamant Primar, pentru a oferi asistenta personala unui student in anul 1 cu nevoi speciale din punct de vedere educational.
Rolul implica asistarea studentului atat in cadrul orelor de curs, cat si in intalniri one-to-one, intre orele 8:00 – 12:00, de luni pana vineri.

Beneficiile includ:

  • Asistenta si sustinerea oferita de angajatii nostri cu experienta vasta, calificati pe asistenta pentru invatare
  • Training-uri si oportunitati pentru dezvoltare profesionala si managementul performantei
  • Oportunitatea interesanta de a face parte dintr-o scoala internationala britanica si un mediu vibrant, divers cultural si prietenos.
Puteti obtine mai multe detalii despre scoala noastra vizitand website-ul nostru: www.britishschool.ro

Pentru mai multe informatii, contactati: hr@britishschool.ro.

Aceasta scoala este dedicata protejarii si promovarii bunastarii copiilor si tinerilor si are asteptarea ca fiecare angajat sau voluntar sa impartaseasca aceeasi dedicatie si angajament fata de scopul respectiv. Angajarea presupune aducerea de referinte, cazier si alte verificari legate de siguranta lucrului in preajma copiilor.

Data de inchidere a aplicatiilor este 21 octombrie 2019.

The British School of Bucharest, founded in 2000, is an international British school providing the National Curriculum for England to girls and boys aged 2-18 in Romania. Unique amongst Bucharest schools, all of our teachers are first-language English speakers with experience of teaching the National Curriculum for England.

Monitored and inspected by the International Schools Inspectorate, BSB provides an education of the highest quality. The final qualification in Year 13, the A-Level, is globally recognised and allows access to universities worldwide. With increasing globalisation it is becoming even more important for parents to be able to secure a high standard of education and National Curriculum for England and its values remain as highly regarded as ever.

As a steward of many cherished traditions, today's BSB is shaped by the best of its past. This distinguished history enriches the daily life of our entire community. The pupils' distinctive uniform, the Honours and House boards in the Library alongside annual events such as the Artisan Fair, Sports Day and the Summer Fair are coupled with aspects such as a rich co-curricular programme, our Innovation Hub and Primary 'university' courses, which combined help to develop our strong school spirit and a sense of belonging.

Expirat
Learning Support Assistant  -  British School of Bucharest

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles