Gratis

Lacatusi confectii metalice si sudori

ALLIMEP EST SA
15 poziții

Candidatul Ideal

Lacatus confectii metalice: Cunostinte desen tehnic pentru structuri si confectii metalice. Cunostinte privind exploatarea si intretinerea utilajelor si dispozitivelor din sectoarele de lacatuserie.

Sudor: Cunostinte privind clasificarea procedeelor de sudare, reprezentarea sudurilor in desenul tehnic, notiuni privind proprietatile materialelor de baza si de adaos, date privind tehnologia de sudare pentru procedeul in curs de executie cat si metode de prevenire/reducere a tensiunilor si deformatiilor datorate procesului de sudare.

Absolvent de scoala profesionala/liceu tehnic.
Abilitatea de a lucra in echipa, corectitudine, flexibilizare.

Descrierea jobului

​Lacatusul mecanic : executarea lucrarilor de prelucrare a tablelor, diferitelor profile/tevi metalice prin taiere – debitare, gaurire - filetare, ajustare si asamblarea pieselor.

Sudor:
Executa lucrari de sudura MIG-MAG sau TIG cu respectarea cerintelor de calitate impuse prin procedura de lucru sau prin instructiunile tehnologice primite.
Realizeaza repere, subansambluri, piese sudate si alte componente, folosite in diferite domenii industriale sau neindustriale, cum ar fi:
a) constructii metalice (grinzi, stalpi, tevi, etc);
b) conducte pentru apa, abur, fluide tehnologice;
c) recipient sub presiune
d) cazane de apa calda, apa fierbinte, abur;
e) altele.

Beneficii: tichete de masa, prime de sarbatori, cazare.
Informatii suplimentare : 0772 098 183 / 0772 086 877

Allimep operează de la începutul anilor 2000 în sectoarele de petrol și gaze, energie și căi ferate. O echipă multidisciplinară de ingineri și tehnicieni, proiectează și fabrică soluții fiabile care răspund nevoilor clienților, respectând nivelurile de excelență impuse de piață și îngrijindu-se de aspectele funcționale ale produselor testate în cele mai severe condiții de funcționare, până la cel mai mic detaliu.
Allimep si-a asumat din 2017 proiectarea, furnizarea si montarea structurilor de tamplarie usoare, medii si grele, potrivite pentru montaj chiar si in cele mai nefavorabile conditii climatice sau de exploatare. Datorită experienței echipei, atât la nivel tehnic, cât și organizatoric, dobândită în sector, dar și împrumutată din celelalte domenii în care activează Allimep, compania este capabilă să ofere clientului cele mai bune soluții în materie de inginerie, fabricație și instalare existente pe piata.
www.allimep.com
Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024