Publicat 27 Apr 2021 | Reactualizat 04 Mai 2021 | Expiră 27 Mai 2021

Lacatus Montator masini-unelte si Vopsitor in Cluj-Napoca

2 posturi

Candidatul ideal

Lacatus Montator masini-unelte

  • Absolvent de scoala profesionala/liceu tehnic (profil mecanic);
  • Experienta NU este obligatorie, cautam persoane cu inclinatii spre mecanica;
  • Cunoaste si interpreteaza un desen tehnic;
  • Cunoaste sculele de baza folosite in lacatuserie;
  • Bune abilitati de comunicare, spirit de observatie, seriozitate, disciplina;
  • Disponibil pt eventuale deplasari;
  • Cunoaste o limba straine (de preferinta spaniola sau engleza).
Vopsitor Industrial
  • Absolvent de scoala profesionala/liceu sau sa detina diploma de calificare in meseria de vopsitor industrial
  • Experienta de minim 1 an in vopsirea industriala
  • Cunoasterea procesului de vopsire (degresare, grunduire,chituire, etc )
  • Atentie sporita la detalii, seriozitate si disciplina.

Descrierea jobului

  • Montarea masinilor unelte (freze & strunguri CNC) dupa o documentatie tehnica.
  • Identifica, raporteaza si rezolva in cel mai scurt timp posibil problemele aparute in montajul masinilor.
  • Incarcarea si descarcarea pieselor de la diversi colaboratori.
  • Raspunde de ordinea si curatenia la locul de munca.
  • Pregateste pentru vopsire suprafetele componentelor si produselor
  • Prepara vopseaua conform instructiunilor de lucru
  • Realizeaza vopsirea componentelor si produselor, respectand planificarea de productie
  • Manipuleaza, transporta si depoziteaza produsele si materialele necesare operatiei de vopsire
  • Identifica produsele neconforme si raporteaza probleme aparute

Beneficii:

  • Salar atractiv, bonusuri anuale in functie de performante si bonuri de masa.
  • Posibilitate de formare in Spania (costuri integral acoperite de companie).
  • Loc de munca stabil, mediu de lucru placut si colectiv dinamic, cu experienta.

S.C. DANOMAR SA, parte a Grupului Danobat, isi desfasoara activitatea in Romania de 16 ani. Producator de masini unelte pt prelucrarea metalelor (strunguri CNC, masini de frezat si alezat CNC, masini de rectificat CNC, masini de stantat CNC, masini de debitat, slefuit, profilat, cantuit, combinate etc), DANOMAR colaboreaza cu numeroase firme romanesti din domeniul industriei grele.
SC DANOMAR SA are ca principale obiecte de activitate:
• gestionarea relatiilor cu furnizorii romani de piese;
• desfasurarea activitatilor de: verificare a calitatii pieselor, montaj de utilaje si subansamble, punere in functiune.

Lacatus Montator masini-unelte si Vopsitor in Cluj-Napoca  -  SC DANOMAR SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles