Gratis

Laboratory Assisstant

SGS

Candidatul Ideal

  • Nivel de studii: Studii medii
  • Cunostinte in utilizarea sistemului de operare Windows, aplicatii MS Office
  • Bune abilitati de comunicare
  • Sa aiba disponibilitatea de a invata
  • Sa aiba aptitudini pentru a identifica si a descrie problemele;
  • Sa lucreze colaborativ pentru a rezolva problemele;
  • Experienta relevanta in domeniu constituie un avantaj
  • Cunostinte de infrastructura tehnica si/sau automatizare constituie un avantaj

Descrierea jobului

Descriere loc de munca/Responsabilitati principale:
  • Determinarea/verificarea caracteristicilor de calitate ale produselor petroliere primite, depozitate si livrate din gestiunea depozitului;
  • Pastrarea calitatii produselor petroliere din portofoliul depozitului;
  • Intocmirea documentelor privitoare la calitatea produselor petroliere aprovizionate, depozitate sau livrate
  • Participa la operatiile de receptie, manipulare, depozitare si livrare a produselor petroliere, conform Procedurilor si Instructiunilor de lucru;
  • Verificarea existentei si corectitudinii documentelor care certifica calitatea produselor aprovizionate (declaratii de conformitate si rapoarte de incercari);
  • Organizeaza/ efectueaza prelevarea de probe din din mijloacele de transport si spatiile de depozitare ale depozitului, conform SR EN ISO 3170/2004;
  • Efectueaza determinarea densitatilor si temperaturilor produselor petroliere, conform Standardelor SR EN 3675/2003 si SR 1165/2004;
  • Inregistreaza rezultatul analizelor de laborator in documentele specifice
  • Furnizeaza datele necesare in vederea intocmirii evidentelor si rapoartelor tehnico-operative;

SGS este liderul mondial în domeniul inspecției, verificării, testării și certificării. Suntem recunoscuţi ca reper global pentru calitate şi integritate. Cu peste 89 000 de angajaţi, coordonăm o reţea de peste 2600 de birouri şi laboratoare în toată lumea.

Serviciile noastre de bază pot fi împărţite în patru categorii:
- Inspecţie: gama noastră cuprinzătoare de servicii de prim rang de inspecţie şi verificare, cum ar fi controlarea stării şi a greutăţii mărfurilor comercializate la transbordare, vă ajută să controlaţi cantitatea şi calitatea şi să respectaţi toate cerinţele normative relevante din diferite regiuni şi pieţe;
- Testare: reţeaua noastră globală de unităţi de testare, dotate cu personal informat şi experimentat, vă permite să reduceţi riscurile, să scurtaţi timpul de lansare pe piaţă şi să testaţi calitatea şi performanța produselor dumneavoastră conform standardelor de reglementare relevante privind sănătatea şi siguranţa;
- Certificare: prin certificare, vă oferim posibilitatea să demonstraţi că produsele, procesele, sistemele sau serviciile dumneavoastră se conformează fie standardelor şi reglementărilor naţionale sau internaţionale, fie standardelor stabilite de client;
- Verificare: garantăm că produsele şi serviciile se conformează standardelor globale şi reglementărilor locale. Combinând acoperirea globală şi cunoştinţele locale, experienţa inegalabilă şi expertiza în fiecare sector de activitate, SGS acoperă întregul lanţ de aprovizionare, de la materiile prime până la consumul final.

Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 16 Iun. 2024 Expiră 21 Iun. 2024