Publicat 29 Ian 2019 | Reactualizat 28 Feb 2019 | Expiră 01 Mar 2019

LABORANT MASE PLASTICE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Acest job ti se potriveste daca ai:

  • Studii medii cu calificare laborant / superioare – avantaj profil chimie (macro/organica)
  • Minim 1 an experienta intr-un laborator de incercari/testari produse din materiale plastice
  • Constituie avanataj cunostintele referitoare la legislatie si standardele aplicabile activitatii de laborator
  • Disponibilitate pentru a pregati obiectele de incercat (manevrare obiecte, efectuare suduri/imbinari materiale plastice)
  • Atentie, abilitati de calcul si numerice
  • Disponibilitate de lucru L-V - program 8 ore/zi, iar Sambata prin rotatie

Descrierea jobului

In cadrul Laboratorul de Incercari Valrom se efectueaza probe fizico-mecanice pentru produsele finite (tuburi, fitinguri) si materiile prime utilizate in procesele de fabricatie.

  • Operatorul Laborator are urmatoarele responsabilitati:
  • Pregateste obiectele de incercat (debiteaza, etanseaza, fixeaza proba in aparatele de incercari) si se asigura de integritatea acestora pe toata perioada de desfasurare a incercarilor;
  • Efectueaza incercari in laboratorul Valrom pentru materiile prime utilizate in cadrul proceselor de fabricatie si pentru produsele fabricate in sectiile de productie
  • Efectueaza incercari pentru produsele dezvoltate/in curs de testare de catre echipa de dezvoltare produse;
  • Efectueaza calculele necesare, le verifica si semneaza registrele de lucru;
  • Intocmeste buletine de incercare pentru clientii interni
Beneficii:
  • tichete de masa 15 ron/zi
  • beneficii extra-salariale

Noi, Valrom Industrie, de 20 de ani producem lucruri care asigura confortul si fac viata mai buna. In 20 de ani am devenit liderul producator din Romania pe piata de instalatii. Suntem bucurosi sa impartasim cei 20 de ani de experienta cu tine. Vrei sa faci parte din echipa noastra?
Afla mai multe despre noi pe www.valrom.ro

Expirat
LABORANT MASE PLASTICE  -  VALROM INDUSTRIE

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles