Gratis

Laborant debutant - industria chimica

MEDIA MARKET HUMAN RESOURCES

Candidatul Ideal

Pentru cine recrutam:
Partenerii nostri, companie multinationala, au fabrica in zona PANTELIMON ,sunt activi pe piata din Romania din 2010 si sunt specializati in in productia de aliaje de plumb.

Sansele sunt de partea ta daca:
  • Ai ceva experienta pe un post similar, de preferat in zona chimica/ analize fizico-chimice de laborator.
  • Te descurci decent in utilizarea unui calculator (word, e-mail, internet).
  • Ai absolvite studii/ calificare de laborant chimist.
  • Stii despre tine ca esti organizat, atent la detalii si responsabil.

Descrierea jobului

Conditiile de angajare sunt:
  • Pachetul salarial va fi compus din: salariu fix, bonuri de masa, o masa calda/tura, sporuri pentru zilele lucrate noaptea, zile de weekend sau sarbatori legale.
  • Transport asigurat de la/la statia de metrou Costin Georgian.
  • Programul de lucru este organizat in 3 schimburi: 2 zile tura de dimineata, 2 zile tura de dupa amiaza, 2 zile tura de noapte, urmate de 3 sau 4 zile libere.
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata (perioada de proba de 90 de zile).
  • In perioada de inceput vei primi tot suportul necesar pentru a te familiariza cu procedurile si metodele de lucru.

Schita zilei de munca:
  • Vei efectua analize fizico-chimice de laborator pentru determinarea compozitiei aliajelor metalice.
  • Vei emitere rapoartele de analize si te vei asigura ca informatiile sunt corecte, conforme.
  • Vei monitoriza calitatea productiei pe fluxul de fabricatie, asigurandu-te ca se incadreaza in standardele cerute si in parametrii de calitate specificati.
  • Vei comunica in permanenta cu Seful de laborator caruia ii vei prezenta problemele aparute si eventualele solutii pentru remedierea acestora.

Suntem o echipa specializata in recrutare si selectie, insa mai mult decat atat, activitatea noastra de 20 de ani are ca scop principal transformarea in realitate a expresiei “Omul potrivit la locul potrivit”.
Colaborarea cu noi nu te costa nimic, iti oferim o cafea buna si o discutie pe masura, iar la final hotaram impreuna daca jobul este pentru tine sau daca e mai bine sa alegi altceva.

Daca am reusit sa te convingem asteptam cv-ul tau, iar in cazul in care consideram ca te potrivesti te vom contacta. Iti multumim ca ne-ai oferit timpul necesar parcurgerii acestui anunt si iti dorim mult succes,
Echipa Media Market

Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 21 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024