Publicat 11 Sep 2019 | Expiră 11 Oct 2019

Laborant chimist

1 post

Candidatul ideal

• Minim studii medii, competente/cunostinte in microbiologie, efectuare analize de laborator din dustrie alimentara,
chimie, biochimie sau apropiat;
• Experienta pe un post similar constituie avantaj;
• Cunostinte privind analizele de microbiologie, fizico-chimice, specifice industriei alimentare;
• Cunostinte operare PC;
• Bune abilitati de organizare, atentie la detalii;
• Atitudine proactiva in ceea ce priveste calitatea si procesul de imbunatatire continua;
• Bune abilitati de comunicare;
• Bune abilitati de lucru in echipa;
• Persoana dinamica, riguroasa;
• Integritate profesionala, responsabilitate;

Descrierea jobului

Pentru fabrica noastra din Targu Mures, cautam un coleg/colega cu sau fara experienta, dar ambitios ,motivat de dezvoltarea in acest domeniu, dispus sa invete si sa se perfectioneze profesional.

Acesta va beneficia de un spectru bogat de experiente profesionale, care sunt completate de sprijinul unei echipe foarte bine pregatite, si cu o vasta experienta in domeniul determinarilor de laborator, specifice industriei alimentare.

Responsabilitatile principale sunt:
• Executarea analizelor (fizico chimice si de microbiologie) la materii prime si semifabricate;
• Executarea analizelor produselor din fluxul de fabricatie;
• Inregistrarea electronica a rezultatele obtinute la analizele efectuate;
• Efectuarea examinarilor specifice si intocmirea buletinelor de analiza;
• Evaluarea rezultatelor testelor;
• Eliberarea produselor in baza rezultatelor analizelor efectuate;

FrieslandCampina România este parte din Grupul Olandez Royal FrieslandCampina, organizație cu tradiție în colectarea laptelui și fabricarea de produse lactate.

FrieslandCampina este prezentă pe piața din România cu brandurile Napolact, Frico, Milli, Oke, Campina și Dots și oferă o gamă largă de produse: lapte de consum, iaurt, brânză, iaurturi de baut si unt. FrieslandCampina România colectează laptele de la o rețea extinsă de fermieri din Ardeal.

Laborant chimist  -  FRIESLANDCAMPINA ROMÂNIA S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles