KINETOTERAPEUT

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Are bune abilitati de organizare si gestionare a timpului;

Ii face placere sa poarte o discutie fata in fata, telefonic sau online;

Este creativ si indraznet

Stie ca „vorba dulce mult aduce”;

Este rabdator/rabdatoare si are capacitatea de a fi asertiv(a);

Invata repede si doreste sa isi extinda cunostintele permanent

Are aptitudini excelente de comunicare (ascultare, empatie, sinceritate, diplomatie) in relatia cu colegii si clientii;

Licentiat in kinetoterapie

Are aviz de libera practica la zi

Detinerea unui PFA/SRL constituie un avantaj

Are inclinatii catre utilizarea aplicatiilor si site-urilor; cunostinte bune de utilizarea PC-ului

Buna deprindere in organizarea postarilor pe retele de socializare

Atent/a la detalii;

Apreciaza munca in echipa si crede ca doar impreuna cu colegii va face performante;

Persoana cu spirit dinamic si intreprinzator;

Invata repede si se adapteaza cu usurinta situatiilor noi;

Pragmatic/a, orientat/a catre rezultate;

Disciplinat/a, rigoare si foarte buna organizare.

Descrierea jobului

Intelege in detaliu nevoia clientilor si oamenilor cu care vine in contact;

Evalueaza din punct de vedere postural si neuro-muscular pacientul

Integreaza diagnosticul medical si evaluarea proprie pentru crearea procedurilor si exercitiilor

Creeaza programe de kinetoterapie pentru fiecare pacient in parte

Asista persoanele aflate in terapie de grup sau individuala

Colaboreaza permanent cu medicii clinicii si cu personalul de la receptie, fizioterapie, asistenti medicali, etc.

Proceseaza programarile si tine evidenta acestora in contact strans cu ceilalti colegi;

Programul de lucru este full time.

De peste 20 de ani, la Clinica Medsport, facem performanță în Ortopedie și Traumatologie Sportivă.
Valorile care au dus la fondarea clinicii MedSport în anul 2001 sunt
*Corectitudinea în informare
*Rigurozitatea medicală
*Modestia
*Spiritul de echipă
*Dorința de a ajuta orice persoană aflată în dificultate. Cu multă muncă și perseverență nu ne-am îndepărtat de la valorile noastre.
Astfel, am reușit să ne pozitionam ca un adevărat centru de excelență în tratarea problemelor specifice sportivilor. Aplicăm cu succes experiența acumulată din activitatea indelungata dedicată sportivilor de performanță, pentru ajutorul oricărei persoane cu probleme de ortopedie.
Publicat 7 mai 2022 Reactualizat 14 mai 2022 Expiră 6 iun. 2022