Gratis

Key Account Specialist - Relatia cu distribuitorii

Terapia

Candidatul Ideal

Cerinte:

Studii superioare finalizate;
Cunoastere buna a pachetului MS Office (mai ales Excel, Outlook);
Dorinta de invatare/ dezvoltare;
Prezinta avantaj cunoasterea pietei produselor farmaceutice;
Prezinta avantaj cunostinte privind relatiile cu clientii, tehnici de negociere;
Experienta minima 2 ani ;

Abilitati:
Orientare catre client si pe rezolvarea problemelor intr-o maniera eficienta;
Abilitati de comunicare si relationare;
Planificarea si organizarea activitatii;
Capacitatea de a evalua si a lua decizii;
Atentie la detalii/ meticulozitate;
Atentie concentrata si distributiva, gandirea integrativa;
Asumarea responsabilitatilor;
Integritate, obiectivitate, disciplina, confidentialitate;

Descrierea jobului

Obiectivele postului:

Asigura organizarea si gestionarea clientilor alocati cu scopul atingerii planurilor de vanzari.
Imbunatateste permanent imaginiea companiei Terapia in relatia cu clientii.

Sarcini şi responsabilităţi principale:

Organizeaza si gestioneaza intreaga activitate ce tine de clientii alocati;
Asigura managementul activitatilor legate de client in functie de prioritati;
Faciliteaza implementarea strategiei de vanzari in teren conform indicatorilor;
Asigura implementarea deciziilor de companie urmarind atingerea obiectivelor de vanzare;
Monitorizeaza o buna distributie a livrarilor si a stocurilor in depozitele clientilor alocati cu scopul de acoperire nationala in raport cu vanzarile targetate;
Se asigura de dimensionarea stocurilor prevenind aparitia situatiilor de out of stock la clientii alocati;
Mentine relatii de incredere cu clientii, cat si cu echipele cu care colaboreaza pentru cresterea rezultatelor;
Participa la intalnirile periodice cu clientii / echipele cu frecventa stabilita de companie;
Analizeaza performanta vanzarilor clientilor alocati, face propuneri pentru atingerea obiectivului de vanzare si le prezinta managementului;
Identifica necesitatile clientilor, face propuneri si argumenteaza masurile necesare;
Monitorizeaza si efectueaza activitati administrative legate de clienti, facturi, discounturi, contracte;
Monitorizeaza vanzarile, livrarile, creantele si intocmeste rapoarte specifice;
Asigura un management optim al timpului si al prioritatilor integrand nevoile de companie cu nevoile clientilor;
Reprezinta interesele companiei avand in acelasi timp o buna intelegere a nevoilor clientului;
Pastreaza confidentialitatea datelor companiei conform bunelor practici;

SUN PHARMAceutical Industries reprezinta a cincea cea mai mare companie producatoare de medicamente de inalta calitate, la preturi accesibile. Prima mare companie farmacetica din India, SUN PHARMA, este prezenta astazi la nivel global in 65 de piete si produse comercializate in peste 150 de tari. Terapia, parte a companiei mama SUN PHARMA, este cea mai mare companie farmaceutica generica si produse OTC din Romania si una dintre primele sase companii active de pe piata farmaceutica locala.

Infiintata in anul 1921, Terapia a devenit rapid un nume de marca puternic pe piata farmaceutica, inregistrand constant cresteri si profitabilitate. Terapia ofera un portofoliu solid și extins de produse generice și specializate si o retea de distributie robusta, aducând beneficii pacienților din întreaga lume. În același timp, Terapia - Sun Pharma se remarca prin resursele ei multiple, tehnologia avansată și capacitățile de producție de ultimă generație. Combinat cu capacitatile excelente de cercetare si dezvoltare, inclusiv facilitati de bioechivalenta interne de clasa mondiala si o instalatie de productie certificata UE-GMP, Terapia s-a pozitionat ca un jucator important pe pietele UE si CSI.

O importanta componenta spre succes a companiei o reprezinta activitatea Departamentului de Farmaclogie Clinica si Farmacocinetica, infiintat in anul 2002, cu scopul principal de a servi drept centru dedicat desfasurarii studiilor de bioechivalenta si biodisponibilitate, conform standardelor internationale de reglementare in domeniu. Prin infiintarea acestui centru, Terapia si-a demonstrat inca o data, statutul de deschizator de drumuri si pionier in domeniile cheie ale cercetarii in domeniul farmaceutic din tara noastra.

Doresti sa-ti construiesti o cariera intr-o companie unde gasesti mediul cel mai potrivit pentru dezvoltarea ta si unde poti intalni toate ingredientele care sunt importante pentru tine ca sa fii multumit si implinit pe plan profesional?

Alege PROVOCAREA, alatura-te echipei Terapia - a SUN PHARMA Company, iar noi te asiguram de suportul nostru continuu pentru dezvoltarea ta ulterioara!

www.sunpharma.com

Publicat 12 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 12 Mai 2024