de ani Fără Frică...

Publicat 23 Oct 2019 | Reactualizat 20 Nov 2019 | Expiră 23 Nov 2019

Key Account Representative

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare (de preferat una din specializarile: comert, marketing, economie);
  • Experienta intr-o pozitie similara- reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte operare PC (Microsoft Office: Excel, Word, PowerPoint) ;
  • Cunoştinţe limba engleză la nivel mediu, conversaţional şi in scris;
  • Proactivitate, orientare spre client si spre rezultate;
  • Cunoasterea pietei de retail si a tendintelor de evolutie.

Descrierea jobului

 Prezinta si vinde produsele magazinului Brico Depot unui grup special de clienti;

 Este responsabil de atragerea si marirea portofoliului de clienti-cheie;

 Stabileste si mentine contactele cu cei mai importanti clienti prin informari punctuale si actualizate privind gamele de produse si serviciile Brico Depot;

 Rezolva corespunzator eventualele probleme ivite in relatia cu clientii;

 Urmareste respectarea termenelor de plata agreate de catre clienti;

 Pregateste rapoarte de vanzari si de analiza a feedback-ului obtinut in urma tranzactiilor de vanzare.

 Monitorizeaza competitia, propunand noi metode de atragere a potentialilor clienti.

Brico Dépôt România este parte a grupului Kingfisher, o companie internațională în domeniul îmbunătățirii locuinței, ce deține peste 1.280 de magazine în 10 țări din Europa. Principalele branduri de retail sunt B&Q, Castorama, Brico Dépôt, Praktiker și Screwfix. Kingfisher deține de asemenea, și o parte a mărcii Koçtaş din Turcia. Pentru mai multe informații, vizitează www.kingfisher.com.

OBIECTIVELE NOASTRE

Credem că toată lumea ar trebui să aibă o locuință în care să se simtă bine, iar obiectivul principal este ca activitatea de reamenajare a locuinţei să devină accesibilă tuturor Vrem să oferim tuturor clienților, inclusiv în România, acces la game de produse mai bune, la prețuri mai bune, în magazine mai bune. Dorim să punem la dispoziția clienților produsele și sfaturile potrivite pentru ca toate proiectele lor, indiferent de complexitate, să devină realitate.

Începând cu luna decembrie 2017 Kingfisher a achiziționat întreaga rețea de magazine Praktiker România. Achiziția Praktiker se aliniază strategiei de dezvoltare a grupului pe piața îmbunătățirii locuinței și de consolidare a poziției pe piața locală, devenind numărul 2 în România, cu 38 de magazine, în 23 de locații.

Expirat
Key Account Representative  -  BRICO DEPOT ROMÂNIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles